Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2239
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kucyk w dobre ręce

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 1 lipca 2007, 0:00
Autor: rylit
Fot. rylit
Państwo Mikułowie cieszą się z żywego prezentu, ale muszą go komuś oddać. Są chętni?

Kucyk Penny to biała przepiękna klacz tej małej rasy końskiej, nagroda Grand Prix zeszłorocznego plastycznego Konkursu „Cztery Pory Roku” zorganizowanego przez Dom Kultury „Muflon”, ufundowana przez głównego jurora zmagań - malarza Dariusza Milińskiego.
Kucyka wygrało rodzeństwo: Kasia i Łukasz Mikułowie. Konik ma się dobrze, ale…

– Powinniśmy oddać tego konia – powiedzieli rodzice szczęśliwych posiadaczy zwierzęcia Hanna i Jarosław Mikułowie.
Dziś kucyk czuje się wspaniale. Zadomowił się w domku jednorodzinnym państwa Mikułów. Otrzymał swoją stajnię zaadaptowaną z pomieszczenia gospodarczego, spaceruje po dużym ogrodzie skubiąc świeżą trawę.
Początkowo był sensacją w Sobieszowie, uwielbianą przede wszystkim przez dzieci, często odwiedzali go koledzy i koleżanki Kasi i Łukasza.

Nigdy nie brakowało mu opieki i jedzenia. Penny uzyskała nawet stosowne dokumenty. Cała rodzina Mikułów jest zgodna, co do tego, że coraz trudniej jest im opiekować się klaczką.
I nie chodzi tu o koszty utrzymania, które na pewno nie są małe, rodzice nawet nie wiedzą dokładnie, ile ich koń kosztował przez te pół roku, bo był traktowany jak domownik. Jak trzeba było, to kupowało się siano czy owies, a także niezbędny do utrzymania czystości sprzęt. Ale mają coraz mniej czasu na te dodatkowe obowiązki związane z chowem konika.

Rodzice pracują po wiele godzin, dzieci coraz starsze mają coraz więcej nauki i zajęć dodatkowych. Penny coraz dłużej pozostaje bez opieki, a jak twierdzą fachowcy od koni, kucyk wymaga stałego towarzystwa ludzi i innych koni, jest zwierzęciem stadnym. Dlatego rodzina Mikułów z wielkim żalem postanowiła oddać Penny.

Najprościej byłoby sprzedać kucyka, ale Mikułowie twierdzą, że to byłoby nie w porządku, bo kucyk był nagrodą. Chcieliby, aby Penny trafiła do porządnych ludzi kochających zwierzęta, aby miała kontakt z innymi końmi, żeby może brała udział w hipoterapii dzieci niepełnosprawnych.
Być może ewentualny zainteresowany jakoś się rodzeństwu zrewanżuje?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Ania 1-07-2007 12:02
Posiadam gospodarstwo rolne i była bym zainteresowana aby wziąść konika, zwierzęta nasze równiesz traktujemy jak członków rodziny,mój synek wręcz oszalał z radości gdy zobaczył zdjęcia.Jeżeli była by taka możliwośc proszę o kontakt 663069363 Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru
~Paweł 1-07-2007 16:57
Jestem zainteeresowany kucykiem, mój numer telefonu 500038104 jestem z Mysłakowic,posiadam gospodarstwo rolne oraz dużo terenu wokół domu gdzie swobodnie mógłby przebywać, posiadamy obory, siano korzystne warunki dla zwierzęcia, byłby pos stałą opieką.Prosze o kontakt pozdrawiam:)
~artur 1-07-2007 20:53
WITAM JESTEŚMY Z PERYFERI Jeleniej Góry i posiadamy gopodarstwo i piękny ogród nasza córka marzy o takim koniku i jestesmy zainteresowani państwa kucykiem zapewnilibyśmy mu najlepszą opiekę i bardzo dobre warunki mój ojciec jest weterynarzem więc opiekę lekarską w razie czego miałby zapewnioną.Obiecuje zrewanżowac się.mój numer tel, 695344336 lub 7550301 pozdrawiam Atrur
~kojot1972 1-07-2007 23:41
WSPANIAŁY KONIK !!!!!!! Proponuję przekazać kucyka do Miłkowa do CYRKU – tam wspaniale dbają o zwierzęta – a inne dzieci też mogły by mieć dostęp do Penny i napewno za darmo :).
~EXPRESS 2-07-2007 8:41
Chciałam pogratulować Kasi ,Łukaszowi ich Rodzicom za podjęcie tak ważnej decyzji.Jak widać są ludzie ,którzy potrafią myśleć logicznie i z uczuciem.Zapewne to bardo trudna decyzja ,szczególnie dla dzieci ,ktorym ciężko rozstać się z "nagrodą".Ale wygrywa dobro zwierzątka .BRAWO ! BRAWO !! BRAWO !!!
~ 27-10-2018 16:23
Następne dziecko się nacieszy i zapomną o kucyku:-(
~joanna mazur 24-05-2020 21:05
witam jestem zainteresowana kucykiem
~joanna mazur 24-05-2020 21:05
prosze o kontakt pod numerem telefonu 693986772

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group