Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7566
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto wykosi te chaszcze?

Środa, 2 kwietnia 2014, 8:25
Aktualizacja: Czwartek, 3 kwietnia 2014, 8:06
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kto wykosi te chaszcze?
Fot. Angela
Mieszkańcy ulic Paderewskiego i Kiepury w Jeleniej Górze od kilku lat walczą o wykoszenie placu przy pętli autobusowej linii nr 7 na Zabobrzu. – Czujemy się tu jak w buszu, bo samosiejki mają już ponad dwa metry – mówią. W minionym roku po ich interwencji i naszych artykułach wykoszono przydrożny pas, ale na tym się skończyło, bo są to grunty prywatne. – Dlatego nie możemy z tym nic zrobić – rozkłada ręce wiceprezydent Jerzy Łużniak.

Chodzi o teren graniczący z ulicą Paderewskiego, który od lat nie był wykaszany. W minionym roku po interwencjach kierowców, którzy na naszych łamach skarżyli się na ograniczoną widoczność, Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze wykosił szeroki pas przy ulicach – zarówno Paderewskiego, jak i Kiepury. – Nic więcej zrobić nie możemy, bo jest to teren prywatny. W minionym roku dla bezpieczeństwa kierowców wydaliśmy miejskie pieniądze na wykoszenie przydrożnych pasów, ale kosztów wykoszenia całego placu ponosić nie możemy – mówi dyrekcja zarządu dróg.

Zastępca prezydenta Jerzy Łużniak - który po powrocie na to stanowisko za cel priorytetowy postawił sobie uporządkowanie miasta - zapewnia, że w najbliższych dniach na miejscu pojawi się miejska ekipa sprzątająca. – Oczyścimy ten teren ze śmieci, ale kosić go nie możemy – mówi Jerzy Łużniak. – Jest święte prawo własności, dlatego możemy tylko upominać i prosić, ewentualnie karać mandatami, ale to wszystko. Znam podobne sprawy, które urzędy przegrywały w sądach z właścicielami, którzy twierdzili, że chcą swoje działki utrzymywać w naturalnym stanie i sąd przyznawał im racje. Możemy więc karać tylko za nieporządek, ale wyegzekwowanie wykoszenia terenu jest bardzo trudne – dodaje Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group