Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8678
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Kto kupi strażnicę?

Poniedziałek, 14 czerwca 2010, 9:13
Aktualizacja: 9:14
Autor: Ania
Dawna strażnica graniczna na Przełęczy Okraj po raz trzeci trafi pod młotek. Po wejściu Polski do strefy Schengen i likwidacji placówki, nikt nie zdecydował się zainwestować w obiekt.

Odbyły się już dwa przetargi i w niedalekiej przyszłości zostanie ogłoszony kolejny. Podczas pierwszego przetargu zainteresowanie kupnem Okraju było spore, ale żaden z potencjalnych nabywców nie zdecydował się na zalicytowanie 1,5 miliona złotych. Taka była cena wywoławcza. Wyglądało na to, że potencjalni kupcy liczyli, na obniżenie ceny początkowej w kolejnym przetargu. Oddział Terenowy Biura Agencji Mienia Wojskowego wystawił jednak do sprzedaży nieruchomość za taką samą cenę.

Do nabycia jest działka o powierzchni 3,3 ha z trzema budynkami i garażem, które powstały w 1930 roku. Przez wiele lat mieściła się tam strażnica Wojsk Ochrony Pogranicza, później Straży Granicznej. Ostatnia zmiana warty odbyła się z chwilą przystąpienia Polski do strefy Schengen. Dawna strażnica położona jest niedaleko czeskiej miejscowości Mala Upa, w której wybudowano wiele wyciągów narciarskich. W sąsiedztwie Okraju ma również powstać kowarska Stacja Sportów Zimowych i Paralotniarstwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
510
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group