Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 2709
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: KSWiK bez Podgórzyna

Czwartek, 16 lipca 2020, 6:05
Aktualizacja: Niedziela, 19 lipca 2020, 9:00
Autor: WAC
Podgórzyn: KSWiK bez Podgórzyna
Fot. WAC
To kolejna gmina po Piechowicach, która zdecydowała się na wystąpienie z Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji. Odpowiednią uchwałę w tej sprawie podjęła jednogłośnie Rada Gminy.

Jednym z głównych powodów, dla którego podkarkonoska gmina chce opuścić KSWiK jest brak zapowiadanych przez spółkę inwestycji: modernizacji oczyszczalni ścieków w Marczycach, budowy sieci wodno-kanalizacyjnej w Staniszowie i uzbrojenia gruntów gminnych. Samorządowcy liczą, że wyjście ze struktur KSWiK – u pozwoli gminie na prowadzenie własnej polityki taryfowej, co rodzi nadzieję, że mieszkańcy w przyszłości będą płacić mniej za wodę oraz odbiór ścieków.

Przypomnijmy, że wysokie ceny za wodę oraz odbiór ścieków są tematem, który od dawna bulwersuje mieszkańców Podgórzyna i okolicznych miejscowości. Co gorsze - samorząd tłumacząc się trudną sytuacją finansową zlikwidował dopłaty.

Proces opuszczania przez gminę Podgórzyn KSWiK-u może potrwać około dwa lata. W tym czasie samorząd przejmie należący do spółki majątek, który następnie zostanie przekazany do nowo utworzonej gminnej spółki wodno – kanalizacyjnej.

Twoja reakcja na artykuł?

48
55%
Cieszy
12
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
6%
Złości
23
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group