Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6766
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Książnica Karkonoska ma nowego dyrektora

Poniedziałek, 2 marca 2015, 12:56
Aktualizacja: Wtorek, 3 marca 2015, 9:14
Autor: Angela
Jelenia Góra: Książnica Karkonoska ma nowego dyrektora
Fot. Angela
Aneta Hickinbotham – producentka filmowa, absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i mieszkanka Sosnówki, została wybrana na nową szefową Książnicy Karkonoskiej. Stanowisko obejmie od 16 marca br.

- Kandydatka spełniła wszystkie wymagania formalne, w tym pracowała na stanowisku kierowniczym w jednostce kultury, ale co najważniejsze - przedstawiła koncepcję rozwoju tej placówki o zakresie znacznie szerszym niż dotychczas miała Książnica Karkonoska - mówi prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. - Dzięki temu otrzymała największą liczbę punktów od wieloosobowej komisji. Ja, oczywiście, podpiszę jej powołanie na stanowisko dyrektora i mam nadzieję, że Książnica Karkonoska, która wyjątkowo leży mi na sercu (bo sam ją budowałem) będzie się prężnie rozwijała – dodał prezydent Marcin Zawiła.

Do konkursu na stanowisko dyrektora Książnicy Karkonoskiej przystąpiły cztery osoby. W pierwszym etapie 10-osobowa komisja, której przewodniczącą była naczelnik Wydziału Kultury i Turystyki Irena Kempisty, odrzuciła dwie kandydatury z przyczyn formalnych.

- Do drugiego etapu przeszły dwie kandydatki, z których Aneta Hickinbotham otrzymała 211 punktów, a druga kandydatka 173 punkty – mówi naczelnik Irena Kempisty. – Przy ocenie kandydatów pod uwagę brane było pięć aspektów, w tym: wspomniana koncepcja funkcjonowania Książnicy Karkonoskiej, doświadczenie na stanowisku kierowniczym w placówkach kultury, umiejętność pozyskiwania i rozliczania środków zewnętrznych czy doświadczenie w realizacji inwestycji. Wybrana kandydatka ma bardzo otwarty umysł, duże doświadczenie w prowadzeniu takiej działalności i do tego jest przesympatyczną osobą – dodaje przewodnicząca komisji konkursowej.

Dotychczas rolę p.o. dyrektora tej placówki pełniła Alicja Raczek, która do konkursu nie stanęła. W tzw. międzyczasie placówką kierowała również p.o. dyrektora Katarzyna Maczel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group