Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 9240
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Książki zamiast hamburgerów

Wtorek, 27 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 27 czerwca 2006, 9:11
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Książki zamiast hamburgerów
Fot. Arek, archiwum Piotrowski
Nie będzie szybkiego, amerykańskiego jedzenia w centrum Jeleniej Góry. Remontowany właśnie były lokal światowej sieci gastronomicznej zostanie sprzedany. Komu? Najpewniej ogólnopolskiej sieci sklepów księgarskich.

Informowaliśmy już o powstaniu punktu fast food dla zmotoryzowanych przy ulicy Grunwaldzkiej i jednoczesnym remoncie istniejącego od niemal ośmiu lat baru amerykańskiej sieci przy ulicy 1 Maja.

Jak się dowiedzieliśmy, modernizacja wspomnianej kamienicy ma objąć całą elewację, aż do dachu. Wszystko po to, aby obiekt lepiej sprzedać. Dawny bar bezpośrednio sąsiaduje z księgarnią Hit. To właśnie tam ma powstać jeleniogórski sklep sieci Empik, o czym również pisaliśmy.
– Najpewniej będzie się on znajdował nie tylko w pomieszczeniach dzisiejszej księgarni, ale także w lokalu, gdzie był bar – poinformował nas urzędnik, który poprosił o niepodawanie nazwiska.

Nie jest też wykluczone, że Empik trafi na piętro wspomnianej kamienicy. Starsi jeleniogórzanie pamiętają, że jeszcze do lat 80-tych ubiegłego wieku parter budynku zajmowany był wyłącznie przez księgarnię. Później w wydzielonej części powstały pomieszczenia jednego z biur turystycznych.

Amatorzy hamburgerów i innych produktów amerykańskiego szybkiego jedzenia będą, więc, musieli przespacerować się na skrzyżowanie Grunwaldzkiej z Jana Pawła II, do nowego baru. Powstał on w miejscu dawnego zajazdu z pomieszczeniami mieszkalnymi, wzniesionego w 1916 roku. Budynek został kupiony przez prywatnego inwestora kilka lat temu. Udowodniono, że obiekt był w stanie fatalnym i uzyskano zgodę od konserwatora zabytków na jego wyburzenie. Archiwalną fotografię dawnego zajazdu przedstawiamy na ostatnim zdjęciu.

Zbudowany w tym roku bar dla zmotoryzowanych (i nie tylko) powstał według indywidualnego projektu jeleniogórskiego architekta Jarosława Kłaka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1000
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group