Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 11375
Zalogowanych: 29
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Książka za grosik jeszcze dziś i jutro w Cieplicach

Czwartek, 12 września 2013, 7:19
Aktualizacja: Piątek, 13 września 2013, 7:41
Autor: Mea
Jelenia Góra: Książka za grosik jeszcze dziś i jutro w Cieplicach
Fot. Mea
Od wczoraj (11.09.) przed budynkiem Filii Nr 4 Książnicy Karkonoskiej przy Placu Piastowskim trwa Kiermasz „Książka za grosik”. Sprzedaż atrakcyjnych tytułów za: 1 zł, 2 zł i maksymalnie 10 zł za rzadsze książki, będzie trwać do jutra . Jest czynny godz. 10.00 do 16.00.

Od wielu lat Książnica Karkonoska wyprzedaje książki za niewielkie sumy, kiedy ma wiele egzemplarzy danego tytułu. Filia nr 4 również organizuje takie kiermasze. - Od rana sprzedaliśmy już ponad 300 książek, w sumie za ok. 500 zł. Kupimy za to nowe– mówiła Regina Firszt, kierowniczka Filii nr 4 Książnicy Karkonoskiej.

- Z ciekawszych pozycji oferujemy na kiermaszu m.in. dzieło Jorge Amado „Gabriela”, Stanisława Lema „Powrót z gwiazd”, utwory Juliusza Słowackiego i Henryka Sienkiewicza oraz album z Powstania Warszawskiego. Za 10 zł sprzedaliśmy już piękne wydanie „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza z 1985 r. z przyklejanymi ilustracjami Jana Marcina Szancera. Najwięcej jest książek z lat 70’ i 80’. Jest wiele pozycji literatury pięknej, klasycznej dla dorosłych, książki dla dzieci, sensacyjne, romanse dla pań, czy też lektury szkolne – wyliczała Regina Firszt.

- Wiele osób z ogromnym sentymentem wspomina dawne lata i wydawnictwa, po które stało się w kolejkach. Część jeleniogórzan pożyczyło znajomym książki, które do nich nie wróciły, a u nas odnajdują podobne egzemplarze, którymi zastępują brakujące pozycje – dodała.
Stoisko z książkami wzbudziło duże zainteresowanie wśród młodszych i starszych przechodniów.

- Na poprzednich kiermaszach zaopatrzyłam się w dużą liczbę lektur dla dzieci, teraz szukam literatury krajoznawczej i turystycznej, ale nie tylko. Teraz wybrałam „Majdanek” Józefa Marszałka - powiedziała Teresa Witusiak ze Szklarskiej Poręby.

- Kiermasz jest świetnym pomysłem na promocję książek i czytelnictwa w naszym regionie. Zawsze przeglądam zbiory i nieraz już kupiłam tu książki ze względu na przystępną cenę. Ostatnio czytam literaturę faktu i biografie. Lubię również polskich wieszczy – mówiła Irena Hudziak z Cieplic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
820
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Radni główkują
 
Aktualności
Debatują o pieniądzach
 
Piłka nożna
Barycz za mocna [WYNIKI/TABELA]
 
Aktualności
Policjanci z sąsiedztwa
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group