Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6977
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Krzysztof Rogacewicz z „Kontrabasistą” wystąpi w Nowym Jorku!

Piątek, 18 marca 2016, 8:27
Aktualizacja: Sobota, 19 marca 2016, 8:34
Autor: Jel
Jelenia Góra: Krzysztof Rogacewicz z „Kontrabasistą” wystąpi w Nowym Jorku!
Fot. Archiwum K. Rogacewicza
Znany i lubiany jeleniogórski aktor Krzysztof Rogacewicz został zaproszony do udziału w United Solo – największym i najbardziej prestiżowym festiwalu teatralnym na świecie. Niewielu polskich aktorów miało szansę prezentować się na scenie nowojorskiego Theatre Row, więc fakt zakwalifikowania „Kontrabasisty” do United Solo jest ogromnym sukcesem.

- Możliwość zaprezentowania się przed nowojorską publicznością i tamtejszą krytyką teatralną jest wielkim wyróżnieniem – mówi Krzysztof Rogacewicz. Spektakl ma zostać zaprezentowany w Nowym Jorku w listopadzie 2016 r.

Przypomnijmy. „Kontrabasista” to monodram w reżyserii Krzysztofa Pulkowskiego. Spektakl został zrealizowany z okazji jubileuszu 20–lecia działalności Teatru Maska. Rolę sfrustrowanego muzyka fantastycznie gra Krzysztof Rogacewicz.

Autorem “Kontrabasisty” jest Patrick Süskind, niemiecki pisarz i autor scenariuszy, któremu międzynarodowy rozgłos przyniosła powieść “Pachnidło” zekranizowana w 2006 roku przez jego rodaka Toma Tykwera.

W jednoaktowym dramacie “Kontrabasista” Süskind opisał wewnętrzne rozterki i problemy dnia codziennego kontrabasisty orkiestrowego.

Tekst Patricka Süskinda to gorzka, ironiczna opowieść o samotnym człowieku, który nie potrafi pogodzić się z myślą grania "ostatnich skrzypiec" w orkiestrze. Ale nie tylko w orkiestrze, bo - jak się okazuje - również w życiu. Spektakl jest także monologiem o rozpaczliwej samotności, którą bohater stara się wypełniać muzyką. Większość czasu spędza sam w domu, razem ze swym ukochanym kontrabasem, który w cieniu pokoju wygląda niczym “stara, gruba baba”. To właśnie ten instrument bohater obwinia o wszystkie niepowodzenia w swoim życiu. Przez niego jest niedocenionym artystą, nie wyszło mu życie prywatne ani erotyczne.

więcej zdjęć: https://www.jelonka.com/60573

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group