Piątek, 17 września
Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
Czytających: 5367
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PIECHOWICE: Kryształowy weekend tuż

Czwartek, 1 lipca 2010, 18:57
Aktualizacja: 19:08
Autor: TEJO
PIECHOWICE: Kryształowy weekend tuż
Fot. TEJO
Zespół DE MONO będzie gwiazdą zaczynającej się jutro trzydniowej imprezy w Piechowicach. Nie zabraknie wydarzeń, których wspólnym mianownikiem będzie szkło i proces jego powstania – także w kontekście artystycznym.

Jutro (2 lipca) w Galerii „Cztery Pory Roku” o godz. 17 rozpocznie się wernisaż wystawy „Ballada o szkle”. Będzie to zarazem inauguracja całego projektu pod nazwą „Kryształowy weekend – odbudowa tradycji szklarskich”. Na ekspozycję składają się prace Małgorzaty Sztabińskiej, Anny Jodzis oraz Jerzy Szczap.

O godz. 18 w sali widowiskowej POK zacznie się koncert „Kryształowe głosy”, a na godz. 20 i północ przewidziano plener pod hasłem „Noc ognia i lawy”/

W sobotę „Kryształowy weekend” zacznie się w południe warsztatami dmuchania szkła, grawerowania, konstruowania witraży oraz mozaiki. Będzie też wystawa „Szklana improwizacja”. Wszystko przy ul. Mickiewicza. O godz. 14 w sali OSP rozpocznie się uroczysta sesja rady miejskiej połączona z tradycyjnym przemarszem orkiestry dętej na plac przed dworcem kolejowym. Tam impreza potrwa aż do wieczora. Przewidziano występy zespołów Szklarki, 13 Poziomo oraz s-POK-oo. O godzinie 20 wystąpi gwiazda „Kryształowego weekendu” – zespół DE MONO. Drugi dzień święta zamknie pokaz nocny „Laser i kryształ”.

W niedzielę odbędą się uroczyste obchody 65-lecia Ochotniczych Straży Pożarnych, a w godz. 16 – 19 zostanie rozegrany Turniej Osiedlowy Orlik 2012.

Miejski Zakład Komunikacyjny informuje, że z powodu święta autobusy linii nr 15 relacji Jelenia Góra – Michałowice – Piechowice PKP w okresie od godz. 16. 2 lipca do godz. 6 4 lipca, zamiast przy dworcu PKP w Piechowicach będą kończyły i rozpoczynały swój bieg na przystanku końcowym linii nr 9 „Piechowice Górne” z pominięciem przystanków "Piechowice Przedszkole NŻ" oraz "Piechowice PKP".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group