Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13311
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: KRUS–owska przyjaźń polsko–koreańska

Czwartek, 3 lipca 2008, 6:27
Aktualizacja: 6:30
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: KRUS–owska przyjaźń polsko–koreańska
Fot. TEJO
Były wicewojewoda jeleniogórski a obecny prezes Kasy Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych, czyli ikona jeleniogórskich ludowców – Roman Kwaśnicki przebywa w Korei Południowej.

To jedna z wielu podróży „księcia” Polskiego Stronnictwa Ludowego. o czym doniosła Rzeczpospolita. Zamieszanie medialne wynikło z dymisji Bogusława Nadolnika, wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi.

Dziennik powiązał tę sprawę z sytuacją w KRUS zarządzaną od kilku miesięcy przez Romana Kwaśnickiego, który drogą awansu partyjnego objął tam stanowisko prezesa. Wiceminister Nadolnik, który złożył tekę, chciał zrobić w Kasie porządek, ale mu się nie udało, bo nie wygrał z układami Kwaśnickiego. Na podobny opór materii miał natrafić w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Romana Kwaśnickiego często można spotkać w Jeleniej Górze, bo w roku akademickim ma wykłady w Kolegium Karkonoskim (jest starszym wykładowcą). Ale równie często prezes KRUS podróżuje. Rzeczpospolita zarzuca mu, że zbyt często, co dzieje się kosztem nieporządku w firmie.

Kwaśnicki zrobił imponującą karierę. Zaczynał jako Zootechnik w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „Przyszłość” w Chwaliszowie. Niektórzy jeleniogórzanie pamiętają go jako nauczyciela w nieistniejącym już Technikum Weterynaryjnym. Później skoczył wysoko w hierarchii zawodowej: został wicewojewodą jeleniogórskim w latach rządów koalicji SLD i PSL (do 1997 roku). Od 1998 do 2006 roku dyrektorował Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Szklarskiej Porębie. Dwa lata temu bez powodzenia startował w wyborach prezydenckich w Jeleniej Górze. Był także radnym kadencji 1994 – 1998.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1067
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group