Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6229
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kropla światła w morzu potrzeb

Sobota, 24 października 2009, 8:42
Aktualizacja: 8:43
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kropla światła w morzu potrzeb
Chciałoby się, aby wszystkie ulice w mieście świeciły takim przykładem, jak plac Piastowski w Cieplicach...
Fot. TEJO
335 tys. zł jeszcze w tym roku wyda miasto na modernizację, wymianę lub doposażenie Jeleniej Góry w uliczne latarnie. Więcej światła pojawi się na głównych ulicach Jeleniej Góry i Sobieszowa. – To niewiele w stosunku do oczekiwań, ale lepsze to niż nic – mówi J. Bigus, zastępca dyrektora zarządu dróg.

Pieniądze na poprawę oświetlenia w mieście zostały przeznaczone na sprawy najpilniejsze. W pierwszej kolejności wykonywane są prace w miejscach, które zgłaszali sami mieszkańcy. Część z ulicznych latarni, która nadają się do modernizacji zostanie pomalowana, a instalacja w nich zostanie wymieniona.

W miejscach gdzie czas odcisnął się zbyt mocno, przez co korozja doszczętnie zniszczyła zarówno słupy, jak i kable, latarnie zostaną wymienione na nowe. Na wielu ulicach, na których brakuje doświetlenia miejski zarząd dróg i mostów planuje ustawienie też latarni dodatkowych.

Prace dotyczące doświetlenia ulic zostaną przeprowadzone m.in. na ulicach Wolności, Teatralnej, Wojska Polskiego, Sudeckiej, na Podwalu, Sabały, Chałubińskiego Kamiennogórskiej, Osiedlu Żeromskiego czy Heweliusza – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Za 335 tysięcy złotych naprawione zostaną też latarnie stojące przy schodach prowadzących z ul. Jasnej na Podwale. Tam mieszkańcy od lat po zmroku musieli pokonywać je w ciemnościach.

Przeznaczone pieniądze to zbyt mała kwota, by wymienić za nią wszystkie latarnie, które nie nadają się do dalszej eksploatacji. Koszt jednej latarni z przyłączem to około 2 tys. zł. Dalsza wymiana i modernizacja ulicznych lamp ma być kontynuowana w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
450
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Jelenia Góra będzie miastem tańszym
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 20.05.2024
 
Karkonosze
Wiosna w górach na całego
 
112
Kolizje głównie... przed przejściem
 
Kultura
Ogień w Cieplicach
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group