Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7089
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Kronika Policyjna: Jelenia Góra

Sobota, 13 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 15:26
Autor: kmp

<b>Chciał wyłudzić odszkodowanie</b>
W dniu 9 sierpnia br policjanci z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali i umieścili w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze 49-letniego obywatela Czech.
Mężczyzna tego dnia zgłosił się do Komisariatu i złożył zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do jego samochodu marki Renault Rapid, z którego rzekomo ukradziono: komputer przenośny inne rzeczy o łącznej wartości 5100 zł.
Policjanci Sekcji Dochodzeniowo – Śledczej sprawdzili złożone zeznania i ustalili, że takiego zdarzenia w ogóle nie było, a 49 –latek złożył zarówno fałszywe zeznania, jak i zawiadomienie.
Zgłosił popełnienie przestępstwa w celu wyłudzenia odszkodowania z firmy ubezpieczeniowej w Czechach.

Policja wystąpiła do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze z wnioskiem o zastosowanie wobec 49-latka środka zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego. Za fałszywe zeznania oraz fałszywe zawiadomienie o przestępstwie nie popełnionym grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

<b>Przez siedem lat kradła prąd</b>
Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu na podstawie pracy operacyjnej ustalili, że 48-letnia mieszkanka Sosnówki od około siedmiu lat działała na szkodę koncernu Energia Pro z/s w Jeleniej Górze, gdyż kradła prąd.
Proceder trwał tak długo, gdyż kobieta miała nielegalną instalację elektryczną podłączoną najprawdopodobniej przez elektryka.
Pokrzywdzony podmiot szacuje poniesione straty. Wstępnie ustalono, że wynoszą one powyżej 2500 zł. Kobiecie za kradzież energii grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Karpaczu.

<b>Areszt za próbę kradzieży z włamaniem</b>
Na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 19-letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego za to, że w dniu 10 sierpnia tego roku na ulicy Teatralnej usiłował włamać się do samochodu marki Audi 80 i ukraść z niego radioodtwarzacz o wartości 300 zł.
Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a postępowanie w tej sprawie Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group