Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 3792
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Kronika Policyjna

Środa, 25 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 18:10
Autor: kmp

<b>Jelenia Góra, ul. Wojska Polskiego</b>
Policjanci z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w wyniku intensywnych czynności zatrzymali Marcina H. lat 24, Krzysztofa H. lat 25 –obaj mieszkańcy Jeleniej Góry oraz Iwonę B. lat 24 mieszkankę Malonowa , którzy działając wspólnie i w porozumieniu oraz wykorzystując nieuwagę mieszkańca Jeleniej Góry podczas wysiadania z samochodu ukradli mu portfel z pieniędzmi w kwocie 1050 zł, cztery kraty bankomatowe oraz dowód osobisty. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia w postaci portfela i jednej karty bankmatowej. Nie odnaleziono pieniędzy oraz dowodu osobistego. Sprawcy zostali osadzeni w PDOZ KMP w Jeleniej Górze do dalszych czynności prawnych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

<b>Kowary, ul. Karkonoska</b>
Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach na bazie informacji operacyjnych zatrzymali Przemysława K. lat 21 mieszkańca Kowar, jako sprawcę kradzieży z włamaniem do jednej z altanek przy ul. Karkonoskiej w Kowarach. Sprawca w torbie plastikowej niósł ukradzione mienie w postaci pędzla, brzeszczotów, kranu mosiężnego, pokrywę grila i innych elementów metalowych. Pokrzywdzony mieszkaniec Kowar straty oszacował na kwotę około 330 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Kowarach.

<b>Uciekł z miejsca wypadku..</b>
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kowarach w wyniku pracy operacyjno – śledczej ustalili i zatrzymali sprawcę wypadku drogowego, który zaistniał w Bukowcu przy ul. Robotniczej. Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia.
W wyniku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że sprawcą tego wypadku był Piotr M. mieszkaniec gminy Łomnicy.
Piotr M. kierując samochodem marki Fiat 126 p na łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył lewą stroną pojazdu w drzewo. Sprawca wypadku odjechał, a jedna z uczestniczek wypadku powiadomiła swojego ojca, który poszkodowane kobiety zawiózł do szpitala.
21–letnia mieszkanka tej samej gminy poddana została zabiegowi trepanacji czaszki. Stan poszkodowanej kobiety jest ciężki i zagrażający życiu. Druga pasażerka również 21-letnia kobieta doznała ogólnych potłuczeń.
Piotr M. po wypadku ukrył samochód oraz sam ukrywał się u swojej dziewczyny. Po zatrzymaniu mężczyźnie pobrano krew do badań. Został umieszczony w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Policja i Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze wystąpiła do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze z wnioskiem o zastosowanie wobec Piotra M. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Będzie on odpowiadał za spowodowanie wypadku drogowego, ucieczkę z miejsca zdarzenia za co grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo policjanci ustalają czy wypadek ten spowodował pod wpływem alkoholu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo – Śledcza KMP w Jeleniej Górze.

<b>Ukradli piwo.</b>
Policjanci z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie w wyniku pościgu zatrzymali Adriana H. lat 16 i Radosława M. lat 15 obaj mieszkańcy Szklarskiej Poręby.
Nieletni w nocy z 21 na 22 maja br włamali się do jednej z restauracji w Szklarskiej Porębie, skąd z magazynu ukradli 3 skrzynki z piwem różnego gatunku oraz siatkę bananów. Właścicielka wysokość poniesionych strat oszacowała na kwotę nie mniejszą niż 500 zł. Policjanci odnaleźli w całości ukradzione mienie, które nieletni ukryli w stogu siana około 0,5 km od miejsca zdarzenia.
Policjanci w wyniku pracy z AdrianemH. i Radosławem M. ustalili, że są oni sprawcami kilku innych kradzieży z włamaniem na terenie Szklarskiej Poręby.
Za popełnione czyny nieletni odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Po wykonaniu czynności zostali przekazani rodzicom. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Szklarskiej Porębie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
602
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group