Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 5720
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Królowa Marysieńka i ukłon w włoskim stylu

Wtorek, 17 sierpnia 2010, 13:48
Aktualizacja: 14:44
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Królowa Marysieńka i ukłon w włoskim stylu
Fot. TEJO
Improwizowane etiudy aktorskie oraz dalsza część pracy koncepcyjnej i technicznej przed spektaklem „U wód. Wjazd Królowej Marysieńki do Cieplic” zajęły dziś drugi dzień warsztatów „Lato w teatrze”, które trwają w Zdrojowym Teatrze Animacji.

Lidia Lisowicz i Dorota Bąblińska-Korczycka, aktorki Zdrojowego Teatru Animacji, zasugerowały dziś warsztatowiczom temat etiud, które naprędce były przygotowywane przez kilkuosobowe grupy i odgrywane przed publicznością złożoną z pozostałych uczestników warsztatów. Inspiracją była dyskoteka, wokół której młodzi ludzie budowali różne sytuacje.

Jest też już gotowy wstępny scenariusz. Wiadomo, że do Cieplic wjedzie współczesna Królowa Marysieńka, która w uzdrowisku będzie przeżywała rozmaite przygody związane z naszą codziennością, choćby remontem Parku Zdrojowego… – Młodzież jest bardzo zdolna. Mamy już wizję całości sztuki i mniej więcej wiemy kogo w jakiej roli obsadzić – mówi Lidia Lisowicz.

Druga część zajęć warsztatowych LWT była poświęcona – podobnie jak wczoraj – poznawaniu dawnych tańców. Z Agnieszką Kadłubowską i Wojciechem Badziakiem młodzi ludzie szybko uczą się kroków, które zostaną wykorzystane w spektaklu. Powtarzano także opanowany wczoraj dość skomplikowany XVI-wieczny ukłon w stylu włoskim.Te zajęcia prowadzone są w sali gimnastycznej II LO im. Norwida.

Kolejny warsztatowy dzień – jutro.

Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współpracy Miasta Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group