Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13473
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Królewskie urodziny pod Śnieżką

Środa, 20 kwietnia 2011, 12:46
Aktualizacja: 12:46
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Królewskie urodziny pod Śnieżką
Fot. Agrafka
Urodziny Królowej Elżbiety II świętowali wczoraj uczniowi Niepublicznej Szkoły Podstawowej 707 w Karpaczu. Z tej okazji wraz z anglistkami, przygotowali program artystyczny oraz urodzinowe kartki, z których najpiękniejsze zostaną wysłane bezpośrednio do monarchini.

Impreza miała na celu przybliżenie uczniom kultury krajów anglojęzycznych, poszerzenie słownictwa, możliwość autoprezentacji, ale przede wszystkim uczczenie urodzin Królowej Elżbiety II.

Na początku odśpiewano hymn Wielkiej Brytanii, po czym w dwujęzycznej prezentacji multimedialnej zaprezentowano biografię brytyjskiej Królowej oraz barwnych tradycji związanych z królewską monarchią. Dzieci wykonały także w języku angielskim wiersze i piosenki.

Odbyła się prezentacja wokalno-instrumentalna Happy Birthday, a na koniec widzowie zostali zaskoczeni wspaniałym przedstawieniem „The Crow Castel”. Cała uroczystość została przygotowana przez anglistki Edytę Pękalę-Jakubowską, Małgorzatę Tymińską i Barbarę Ellwart.

Po części oficjalnej uczniowie udali się do swoich klas na quiz sprawdzający wiedzę związaną z tematyką imprezy. Tam też odbył się poczęstunek w stylu brytyjskim „Tea time”. Na koniec został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą kartkę urodzinową dla Królowej, w którym pierwsze miejsce zajęła Oliwia Grochowska, drugą lokatę zdobył Jeremi Imiołek, a trzecia przypadła Zuzannie Gede. Wyróżniono prace Igora Pabisiaka. Kartki tych uczniów zostaną wysłane bezpośrednio do Monarchini

- Obchodzimy urodziny Królowej Elżbiety II, co prawda urodziła się 21 kwietnia, ale uczniowie naszej szkoły już postanowili uczcić imię Jej Wysokości. Pragnę podkreślić, że nasza szkoła jest anglojęzyczna, dlatego też zorganizowaliśmy tego typu uroczystość, głównie kładąc nacisk właśnie na język angielski obecny w programie artystycznym uczniów. Cała impreza w postae zostanie wysłane do Buckingham Palace, wraz z kartkami urodzinowymi, życzeniami – powiedziała Marzena Gąszczyk, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej 707 w Karpaczu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
385
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group