Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3292
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kreatywne Żeromalia

Wtorek, 22 marca 2022, 13:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kreatywne Żeromalia
Fot. Przemek Kaczałko
W pierwszy dzień wiosny w I LO w Jeleniej Górze odbyły się Żeromalia, czyli impreza integrująca uczniów i pozostałych członków społeczności szkolnej. Poszczególne klasy wylosowały kraje, których kulturę i kuchnię miały do zaprezentowania.

Przygotowując się do Żeromaliów każda klasa wylosowała dany kraj i miała za zadanie przygotować charakterystyczne przekąski, które były sprzedawane na stoiskach na szkolnych korytarzach.

To nasze coroczne święto, a dochód z niego przeznaczymy na organizację i pomoc zespołom przygotowawczym dla uczniów z Ukrainy - powiedziała Jolanta Paszowska, p.o. dyrektorki I LO.

Wśród kulinarnych specjałów można było skosztować kuchnię grecką, indyjską, meksykańską, francuską i z wielu innych państw. Była też część artystyczna, zaprezentowana w szkolnej auli.

Wylosowaliśmy Francję i przedstawiliśmy życie codzienne w Paryżu. Była paryska kawiarenka, malarza, mimów - opisuje Patrycja Krzeczowska z klasy 3c, która przyznaje, że Żeromalia to świetna zabawa i okazja do szkolnej integracji. - Przedstawiliśmy Indie. Zaprezentowaliśmy scenkę z Bollywood - trochę śmiesznej, żeby było trochę rozrywki - dodała Patrycja Dul z klasy 3e, która wraz z kolegami i koleżankami na stoisku oferowała m.in. jogurt z mango, a także potrawy wegetariańskie i mięsne.

Trzeba przyznać, że kreatywność uczniów i zaangażowanie nie miały granic - pokazy były widowiskowe, a potrawy smaczne.

Twoja reakcja na artykuł?

26
79%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
12%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
6%
Złości
1
3%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group