Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7088
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kraina Łagodności w muszli koncertowej

Poniedziałek, 7 maja 2012, 10:20
Aktualizacja: 10:25
Autor: Agrafka
Jelenia Góra: Kraina Łagodności w muszli koncertowej
Fot. Agrafka
Koncert w ramach Dolnośląskiej Krainy Łagodności w wykonaniu Tadeusza Woźniaka, Marka Andrzejewskiego, Piotra Woźniak oraz zespołu Bez Jacka odbył się wczoraj w Parku Zdrojowym. W niezwykłej atmosferze poezji Tuwima, Leśmiana, Gałczyńskiego, a także autorskich utworów piosenkarzy upłynął wieczór na świeżym powietrzu przy wyremontowanej muszli koncertowej.

- Dolnośląska Kraina Łagodności to cykl koncertów, podczas których artyści prezentują swoją twórczość w różnych miastach. W tym roku cykl został zainugurowany w ramach Wiosny Cieplickiej. Wcześniej odbyły się warsztaty muzyczne – powiedział Mirosław Salecki, organizator.

- Poezja śpiewana czy też ballady są nośną muzyką, trafiającą do zróżnicowanego grona odbiorców. Zaśpiewałem dziś absolutne premiery, z płyty, którą mam nadzieję wydam w przyszłym roku, czyli takie autorskie utwory jak „Kot albo życie”, a także „Niebo na Warszawą”. Zaprezentowałem również piosenkę mojego ojca, z początków lat 70, która jest mi najbliższa, czyli „Pewnego dnia o świcie” - mówił piosenkarz Piotr Woźniak, syn znanego pieśniarza Tadeusza Woźniaka.

Publiczność byłą zachwycona koncertem. – Mam nadzieję, że będzie więcej takich inicjatyw w Parku Zdrojowym, ponieważ dźwięki poezji śpiewanej unoszące się między drzewami, wśród śpiewu ptaków wprawiają w niesamowity nastrój i tworzą niepowtarzalną atmosferę wyciszenia i przenikania się pierwiastka artyzmu z naturą – powiedział Janusz z Cieplic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group