Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 6469
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraina Łagodności w muszli koncertowej

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 7 maja 2012, 10:20
Aktualizacja: 10:25
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Koncert w ramach Dolnośląskiej Krainy Łagodności w wykonaniu Tadeusza Woźniaka, Marka Andrzejewskiego, Piotra Woźniak oraz zespołu Bez Jacka odbył się wczoraj w Parku Zdrojowym. W niezwykłej atmosferze poezji Tuwima, Leśmiana, Gałczyńskiego, a także autorskich utworów piosenkarzy upłynął wieczór na świeżym powietrzu przy wyremontowanej muszli koncertowej.

- Dolnośląska Kraina Łagodności to cykl koncertów, podczas których artyści prezentują swoją twórczość w różnych miastach. W tym roku cykl został zainugurowany w ramach Wiosny Cieplickiej. Wcześniej odbyły się warsztaty muzyczne – powiedział Mirosław Salecki, organizator.

- Poezja śpiewana czy też ballady są nośną muzyką, trafiającą do zróżnicowanego grona odbiorców. Zaśpiewałem dziś absolutne premiery, z płyty, którą mam nadzieję wydam w przyszłym roku, czyli takie autorskie utwory jak „Kot albo życie”, a także „Niebo na Warszawą”. Zaprezentowałem również piosenkę mojego ojca, z początków lat 70, która jest mi najbliższa, czyli „Pewnego dnia o świcie” - mówił piosenkarz Piotr Woźniak, syn znanego pieśniarza Tadeusza Woźniaka.

Publiczność byłą zachwycona koncertem. – Mam nadzieję, że będzie więcej takich inicjatyw w Parku Zdrojowym, ponieważ dźwięki poezji śpiewanej unoszące się między drzewami, wśród śpiewu ptaków wprawiają w niesamowity nastrój i tworzą niepowtarzalną atmosferę wyciszenia i przenikania się pierwiastka artyzmu z naturą – powiedział Janusz z Cieplic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Git 7-05-2012 10:39
No po prostu koncert był rewelacyjny, szczególnie Marek Andrzejewski, który na żywo brzmi przecudownie. Grupa Bez Jacka też w świetnej formie. No i Tadziu Woźniak - 65 lat a głos jak dzwon. Niezapomniane popołudnie ...i to za darmochę.
~Marcin73 7-05-2012 10:55
I o to chodzi - na spokojnie i z klasą w Parku Zdrojowym. Brawa dla organizatorów. Pozdrawiam serdecznie - zapracowany Marcin Kaflik - Stowarzyszenie "Ciepliczanin"
~rumcajs54 7-05-2012 11:06
A gdzie Pan Tadeusz Woźniak. Na próbie Go widziałem.
~ 7-05-2012 12:23
a jednak jak ktos pomysli to mozna zrobic koncert w parku ktory bedzie w klimacie i na poziomie.
~zespół 7-05-2012 12:57
Dziękujemy bardzo .To było piękne.Ogromna niepodzianka.Gratulujemy organizatorom.TADEUSZ WOŹNIAK i ZEGARMISTRZ ŚWIATŁA!!!
~ 7-05-2012 14:22
Mieliśmy jechać, ale nie pojechaliśmy, bo jakoś tak przy okazji tych wszystkich imprez w Jeleniej gorze, zawsze nachodzi nas nostalgia, która nie pozwala zapomnieć,że jest w tym mieście tak tragicznie! To straszne ale koncert czy nawet jakaś fajna impreza, tego nie mogą w nas zamazać. Słowem najpierw musi być podstawa egzystencji, dopiero potem rozrywka i kultura wyższa. Wykluczeni nie będą słuchać poezji, nawet gdyby była najpiękniejsza!
~kokoeurospok 7-05-2012 20:14
bylem widzialem. super klimacik chociaz bylo zimno to wielu ludzi z kocykami na kolanach sluchalo odrywajac sie choc na chwile od codziennosci.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group