Czwartek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 2108
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kraina domów przysłupowych w Galerii „Pod Brązowym Jeleniem”

Sobota, 26 listopada 2011, 13:29
Aktualizacja: 13:29
Autor: Agrafka
Dziś o godz. 17 odbędzie się wernisaż poplenerowej wystawy Akademii Inspiracji Artystycznej, na której zaprezentowane zostaną prace uczestników interdyscyplinarnych warsztatów plastycznych, realizowanych w Niemczech. Tematem prac były „Łużyce Górne – kraina domów przysłupowych”. Ekspozycję można oglądać w Galerii „Pod Brązowym Jeleniem”, przy ul. 1 Maja 60 do 30 stycznia.

Zaprezentowane zostaną prace uczestników interdyscyplinarnych warsztatów plastycznych, realizowanych w dniach 22-28 maja 2011 r. w Niemczech, w okolicach miasta Bautzen, m.in. Waditz, Sornßig, Meschwitz, Gröditz, Neukuppritz, Hochkirch i Nechern. Tematem prac były „Łużyce Górne - kraina domów przysłupowych”.

Drugie spotkanie Akademii Inspiracji Artystycznej zorganizowane zostało w dniach 1-8 sierpnia 2011 r. w Jeleniej Górze i Dziwiszowie. Powstały wówczas dzieła artystyczne z inspiracji sztuką ludową, krajobrazem oraz przyrodą. Uczestnikami plenerów byli artyści amatorzy i profesjonaliści z Polski i Niemiec, którzy na co dzień pogłębiają swoje pasje twórcze oraz aktywnie uczestniczą w pracach na rzecz rozwoju edukacji artystycznej w pracowniach malarstwa, rysunku, grafiki, witrażu i ceramiki obu instytucji kultury.

Te współpracują przy realizacji projektu „Od fundamentów po szczyty 2010-2012”, tj. Jeleniogórskiego Centrum Kultury i Socjokulturalnego Centrum Steinhaus e.V. Bautzen. W warsztatach wzięło udział 65 osób, w wyniku ich pracy powstał wspaniały zbiór dzieł graficznych (monotypie), ceramicznych (reliefy), rysunku oraz mozaiki szklanej, który zostanie zaprezentowany na wystawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group