Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7074
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kradną pod osłoną nocy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 5 lutego 2008, 8:26
Aktualizacja: 21:40
Autor: TEJO
Na łup o wartości 220 złotych skusili się dwaj mężczyźni i kobieta, którzy włamali się do sklepu spożywczego w Sobieszowie. Ukradli wódkę, dwa litry soku i drobne pieniądze. Złapała ich policja. Przestępcy zostali aresztowani na trzy miesiące.

Sprawcy działali w miniony weekend w nocy. Zachciało się im alkoholu i postanowili wziąć go ze sklepu spożywczego. Nie przebierali w środkach. Wybili szybę wystawową, weszli do środka i wzięli trunek, popitkę i drobne pieniądze z kasy.

Błyskawiczna penetracja terenu po zgłoszeniu włamania policjantom okazała się skuteczna. Stróże prawa zauważyli kobietę i dwóch mężczyzn, którzy na widok mundurowych zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani. Funkcjonariusze wylegitymowali ich i przeszukali.

– Zatrzymani mieli przy sobie skradzione fanty, które powróciły do właściciela. Sprawcami kradzieży z włamaniem okazali się dwaj bracia w wieku 19 i 25 lat i 18-letnia kobieta. Wszyscy są mieszkańcami Jeleniej Góry – mówi Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Jak później ustalili policjanci, sprawcy tej samej nocy i tą samą metodą próbowali włamać się do sklepu chemicznego, jednak zostali spłoszeni przez przechodnia. Uszkodzili szybę, czym spowodowali straty w wysokości 1500 zł.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do dziesięciu lat więzienia. Póki co sąd aresztował złodziei na trzy miesiące.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

ebee 5-02-2008 9:18
Pani Rzecznik . Jakie 10 lat pozbawienia wolności grozi tym złodziejom ? Może "wirtualnie".Oficjalnie pytam i liczę na to, że Pani rzecznik publicznie natym forum mi i innym internautom odpowie, dlaczego np. taki Pan L. - złodziej i narkoman- rodowity Ciepliczanin, mający 4 wyroki za włamania- chodzi sobie wolno. Widziałem go wczoraj. Ten 4 wyrok to wynik sprawy sądowej z mojej inicjatywy. Zrobiłem temu Panu sprawę bo złapałem go na gorącym uczynku na włamaniu do mojego garażu. Postawiłem przed sądem. Dostał kolejny wyrok w warunkach recydywy.Z Sądu wyszedł szybciej ode mnie .I bezczelnie chodzi sobie wolno i się odgraża ! Policja umywa ręce ! A Pani wypisuje, przepraszam bzdury o cudownym wymiarze sprawiedliwości i rzekomych karach dla bandytów i złodziei. Ja jestem bezpieczny, bo wyprowadziłem się z Cieplic i przynajmniej Pan L. mnie nie dopadnie ! Bo na policję napewno liczyć nie mogę ! Pozdrawiam: EBEE
piipi 5-02-2008 10:36
....rozumie,..ukradli wodke,dwa litry soku...drobne pieniadze ,to na pewno byly na zagryche przeznaczone.~Pytanie,co oni chcieli do tej imprezy ze sklepu chemicznego...ukrasc ?
~abcd 5-02-2008 10:36
jezeli to ten sam pan L to okradł mi auto a z prokuratury przyszedl list ze sprawa umozona smieszne ale prawdziwe a niewinym ludziom kontrole robia czepiac cale auto w dzien bez uzasadnienia i nie muwiac na koncu przepraszam tak polici wolno
~Janek 5-02-2008 10:50
Pani rzecznik pisze jedynie jaka grozi górna granica wyroku za włamanie. Policja ma złapać i doprowadzić sprawę do finału sądowego nie mając wpływu na wymiar kary. Dlatego też ebee nie ma racji. Dziś w kraju trzeba oczekiwać na zwolnienie się miejsca w Zakładzie Karnym celem odbycia kary.
~do piipi 5-02-2008 11:12
Jak to co?Denaturat:)))
ebee 5-02-2008 11:56
Do Janka ! Czyli rozumując po Twojemu złodziej, recydywista z czterema prawomocnymi wyrokami, może w majestacie prawa kraść , straszyć, wymuszać, bo .......................czeka na miejsce w kryminale ! To poco w ogóle go karać ? Poco wydawać pieniądze podatnika na ściganie przestępców, którzy sobie po prostu kpią z wymiaru sprawiedliwości. Szanuję twoje poglądy , ale w/g mnie są to [poglądy chore, tak jak Polskie prawo zresztą Pozdrawiam: EBEE
~s. 5-02-2008 12:35
Brak miejsca w kiciu ? Podpisać umowę z ruskimi, my im naszych przestępców, oni im resocjalizację poprzez prace - za uralem. Proste i skuteczne.
~mały 5-02-2008 12:49
ciekawe co to była za szyba, za 1500,00 zł ????????????
piipi 5-02-2008 13:38
...do - (~malego)...pani kierownicza...z kasa !
~paoli 5-02-2008 16:05
Nie w Cieplicach tylko w Sobieszowie
~do~s. 5-02-2008 17:10
Racja my im tania sile robocza a oni nam rope i gaz naszym zlodzieja odechcialo by sie krasc po takim wyroku a nie to co w naszych kiciach sanatorium maja
~Edyta Bagrowska 5-02-2008 18:59
Do Pana Ebee( chyba Pan tak sądzę , a nie Pani). Zazwyczaj staram się nie uczestniczyć w w bezprzedmiotowych polemikach na forach internetowych, gdyż uważam, że nie jest to miejsce na pewne dyskusje. Jednak przeczytałam Pański komentarz i oczekuje Pan ode mnie odpowiedzi. Jednak sądzę, pytanie odnośnie długości wyroków, jak również wychodzenia z więzienia sprawców powinien Pan skierować do kogoś innego, kogoś kto reprezentuje wymiar sprawiedliwości, gdyż to niezawisłe sądy decydują o wyrokach. Ja natomiast, w swoich wypowiedziach informuję o o zagrożenu karą przwidzianą przez kodeks karny, jednak na praktyczne wymierzenie kary ma wpływ wiele czynników, które sąd bierze pod uwagę przy orzekaniiu wyroków. Jeżeli ta wypowiedź nie rozwiała Pana wątpliwości i oczekuje Pan dodatkowych wyjaśnień to służę swoim czasem, a godziny pracy, jak również telefon znajdzie Pan na stronie internetowej policji jeleniogórskiej. Zapraszam
~Poszkodowana 5-02-2008 21:29
Dziękuje za troskę wszystkich. Szczegóły się zgadzają oprócz jednego to znaczy kosztu okna wystawowego, którego akurat policjanci nie ujeli w protokole a który opiewa na wysokość 1446 złotych. To tyle. A ze swej strony chcę podziękować policji za bardzo sprawne ujęcie sprawców czym jestem bardzo zbudowana. Wiele razy byłam już okradziona, ale do tej pory nigdy nie znaleziono sprawcy. Mam nadzieje że tym razem doczekają sprawiedliwej kary, co być może będzie przestrogą na przyszłość. W tym miejscu chcę podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się pośrednio do ujęcia sprawców.
~Poszkodowana 5-02-2008 21:32
Zapomniałam dodać że zdarzenie miało miejsce w Sobieszowie a nie w Cieplicach.
~Do Pani Rzecznik 6-02-2008 2:44
Szanowna Pani. Jednak pytania Ebee pozostaja ciagle bez odpowiedzi...
ewelinka_2007 6-02-2008 16:07
no to sie wrabali i bardzo dobrze im tak cieszy mnie to bardzo :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group