Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 6147
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kradną pod osłoną nocy

Wtorek, 5 lutego 2008, 8:26
Aktualizacja: 21:40
Autor: TEJO
Na łup o wartości 220 złotych skusili się dwaj mężczyźni i kobieta, którzy włamali się do sklepu spożywczego w Sobieszowie. Ukradli wódkę, dwa litry soku i drobne pieniądze. Złapała ich policja. Przestępcy zostali aresztowani na trzy miesiące.

Sprawcy działali w miniony weekend w nocy. Zachciało się im alkoholu i postanowili wziąć go ze sklepu spożywczego. Nie przebierali w środkach. Wybili szybę wystawową, weszli do środka i wzięli trunek, popitkę i drobne pieniądze z kasy.

Błyskawiczna penetracja terenu po zgłoszeniu włamania policjantom okazała się skuteczna. Stróże prawa zauważyli kobietę i dwóch mężczyzn, którzy na widok mundurowych zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani. Funkcjonariusze wylegitymowali ich i przeszukali.

– Zatrzymani mieli przy sobie skradzione fanty, które powróciły do właściciela. Sprawcami kradzieży z włamaniem okazali się dwaj bracia w wieku 19 i 25 lat i 18-letnia kobieta. Wszyscy są mieszkańcami Jeleniej Góry – mówi Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Jak później ustalili policjanci, sprawcy tej samej nocy i tą samą metodą próbowali włamać się do sklepu chemicznego, jednak zostali spłoszeni przez przechodnia. Uszkodzili szybę, czym spowodowali straty w wysokości 1500 zł.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do dziesięciu lat więzienia. Póki co sąd aresztował złodziei na trzy miesiące.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group