Karpacz: KPR MOS powalczył z Białorusią

Sobota, 31 grudnia 2016, 17:22
Aktualizacja: 17:26
Juniorki młodsze KPR MOS Jelenia Góra zmierzyły się z reprezentacją Białorusi (rocznik 2002), co było dobrym przetarciem dla obu ekip, które mają zupełnie inne cele. W zespole Dilrabo Samadovej zagrały nawet szczypiornistki z rocznika 1999, ale nieznacznie lepsze okazały się podopieczne Pevnitskiya.

Pierwsze minuty należały do gości zza wschodniej granicy – Białorusinki szybko objęły wysokie prowadzenie (1:5), ale w kolejnych minutach grające w eksperymentalnym składzie jeleniogórzanki (pierwszy raz spotkały się w takim zestawieniu) doszły na 4:5, a przed przerwą nawet objęły prowadzenie 9:8. Po zmianie stron nasza ekipa prowadziła 13:11, następnie 14:13 i 16:15, ale był to moment przełomowy, w którym Białoruś zdobyła sześć goli z rzędu (16:21) i ostatecznie KPR MOS przegrał w towarzyskim spotkaniu rozegranym w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu 19:23. Wynik nie był tu najważniejszy, bowiem po gładkich zwycięstwach nad pozostałymi ekipami turnieju – goście z zagranicy chcieli zmierzyć się z silniejszym rywalem i to się udało.

KPR MOS Jelenia Góra - Białoruś 19:23 (10:10)

W innych spotkaniach Lubuskie pokonało Energę Koszalin 29:22, a Dolny Śląsk pokonał Sokoła Żary 38:18.