Zalogowanych: 20

Jelenia Góra: KPR MOS najlepszy na Dolnym Śląsku

Piątek, 17 kwietnia 2015, 22:29
Aktualizacja: Sobota, 18 kwietnia 2015, 15:48
Dzięki wygranej w ostatniej kolejce Dolnośląskiej Ligi Młodziczek szczypiornistki KPR–u zapewniły sobie pierwsze miejsce w naszym województwie. W piątkowym meczu rozegranym w hali przy ul. Złotniczej podopieczne Dilrabo Samadovej pokonały Dziewiątkę Legnica 38:29.

Spotkanie ostatniej kolejki ligi wojewódzkiej było niezwykle ważne dla końcowych rozstrzygnięć przed półfinałami Pucharu ZPRP. Jeleniogórzanki, aby zapewnić sobie pierwsze miejsce nie mogły przegrać meczu z czwartą w tabeli Dziewiątką Legnica. Pierwsze minuty były wyrównane, ale od stanu 5:4 KPR zaznaczał swoją przewagę, by w 19. minucie prowadzić 16:11. Kapitalne zawody w tej części gry rozgrywała skrzydłowa Zuzanna Dubiel. Trzy minuty później było już 20:11 i stało się jasne, że podopieczne Dili Samadovej pewnie zmierzają po kolejne mistrzostwo Dolnego Śląska.

Po zmianie stron jeleniogórzanki powiększały przewagę, w 37. minucie prowadziły 33:22 i mimo czterech z rzędu bramek w wykonaniu przyjezdnych, żółto-niebieskie do końca utrzymały wysokie prowadzenie. Ostatecznie KPR MOS zwyciężył 38:29 i najprawdopodobniej będzie gospodarzem turnieju półfinałowego centralnych rozgrywek Pucharu ZPRP.

KPR MOS Jelenia Góra – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 38:29 (22:15)