Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10401
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kozia nie będzie rozkopana

Środa, 26 listopada 2014, 7:57
Aktualizacja: Czwartek, 27 listopada 2014, 7:51
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kozia nie będzie rozkopana
Fot. Angela
– Dowiedziałem się ostatnio, że ulica Kozia, która dwa lata temu była od podstaw remontowana, teraz ma być solidnie rozkopana ponieważ spółka Wodnik chce na niej „kłaść” kanalizację – pisze nasz Czytelnik mieszkający przy ul. Koziej w Jeleniej Górze, który prosi o interwencję w tej sprawie. Spółka Wodnik wyjaśnia jednak, że kanalizacja i owszem będzie tam kładziona, ale roboty „nie dotkną” drogi ani chodnika.

Potwierdza to Miejski Zarząd Dróg i Mostów, który zaznacza, że takie są warunki umowy. Jak więc spółka wybuduje tę kanalizację?

O planach budowy kanalizacji na ulicy Koziej mieszkańcy dowiedzieli się w ostatnich dniach. I od razu wszczęli alarm. - Dla mnie jest to nie do zrozumienia, że tak można wyrzucić pieniądze w błoto – pisze Czytelnik Damian. – Czy nikt nie pomyślał, że budowa kanalizacji musi być przed remontem drogi? Wystarczyło w czasie remontu zrobić doprowadzenia kanalizacji na tej ulicy. Po łataniu takiej przeróbki, to już nie będzie ta sama droga– dodaje Czytelnik.

Rzecznik prasowy spółki Wodnik jednak uspokaja: - Budowa kanalizacji na ulicy Koziej będzie prowadzona na prywatnych ogródkach mieszkańców i nawet „nie dotknie” drogi czy chodników – wyjaśnia Zbigniew Rzońca. - Budowa kanalizacji na ulicy Koziej jest fragmentem dużego projektu kanalizowania tej części miasta, w tym ulic: Hallerczyków, Wincentego Pola, Chłopskiej i Lotnictwa. Dlatego nie można było tego zrobić wcześniej. Najpierw musiał powstać projekt. Trzeba było też zdobyć na ten cel pieniądze i wyłonić wykonawcę – dodaje.

Jerzy Bigus, wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze potwierdza, że takie są zapisy umowy i spółka nigdy nie dostanie zgody na rozkopanie ulicy. – Jeśli będzie konieczność prowadzenia prac na wysokości ulicy, spółka będzie musiała wykonać przewierty pod drogą – dodaje J. Bigus.
Kanalizowanie tej części miasta ma się rozpocząć jeszcze w tym roku, a zakończyć w grudniu 2015 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
756
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group