Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 2345
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kot w butach w ZTA

Niedziela, 3 lutego 2019, 9:02
Aktualizacja: Wtorek, 5 lutego 2019, 5:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kot w butach w ZTA
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami pierwsza premiera w 2019 roku w Zdrojowym Teatrze Animacji. Licznie zgromadzeni rodzice z dziećmi i dziadkowie z wnukami bawili się wspaniale śledząc przygody "Kota w butach" Jana Brzechwy w reż. Bogdana Nauki.

Jak podkreślają organizatorzy, jeden z najpopularniejszych utworów dla najmłodszych tym razem został zaprezentowany w nieco innej konwencji, bowiem w warstwie plastycznej nawiązuje do teatru barokowego.

A skoro barok, to opera. A skoro opera to śpiew. Znana historia w formie spektaklu muzycznego pokazuje zabawę konwencjami teatralnymi. Na scenie widzimy przepiękne lalki autorstwa Darii Sikory oraz grę w żywym planie - zachęcają do obejrzenia spektaklu w kolejnych terminach przedstawiciele Zdrojowego Teatru Animacji.

Widzowie mali i duzi byli zachwyceni.

Świetny spektakl, dziewczynki bawiły się bardzo dobrze, a my dorośli nie mniej wspaniale - wyznała pani Ula. - Świetnie spędzona godzina w teatrze, zachęcam do obejrzenia - dodała pani Katarzyna.

Repertuar ZTA można znaleźć na stronie teatr.jgora.pl

Autor: Jan Brzechwa
Reżyseria: Bogdan Nauka
Scenografia: Diana Jonkisz
Muzyka: Bogumił Pasternak
Występują: Radosław Biniek, Dorota Fluder, Diana Jonkisz, Dorota Korczycka-Bąblińska, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Lidia Lisowicz, Zuzanna Łuczak, Jacek Maksimowicz, Sławomir Mozolewski.

Twoja reakcja na artykuł?

6
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group