Poznań: Koszykarki AZS Kolegium Karkonoskie przegrywają drugi raz z rzędu

Poniedziałek, 13 października 2008, 13:54
Aktualizacja: 13:56
Autor: Mateusz Banaszak
Po porażce z Cukierkami Odrą Brzeg koszykarki jeleniogórskiego AZS po raz kolejny pzegrały, tym razem w wyjazdowym spotkaniu z Ineą AZS Poznań 71:85 w VII kolejce spotkań żeńskiej ekstraklasy koszykówki.

Od początku spotkania poznanianki narzuciły własny styl gry, który zaskoczył przyjezdne. Mimo świetnej gry Ryan Coleman, która w całym spotkaniu zdobyła 26 punktów, zawodniczki AZS nie potrafiły dorównać rywalkom, które celnie rzucały z nawet najtrudniejszych pozycji. W pierwszej kwarcie, jeleniogórzanki próbowały nawiązać walkę i po celnej trójce Magdaleny Gawrońskiej i punktach wspomnianej Coleman, schodziły na przerwę przegrywając ośmioma punktami 18:26

Druga kwarta była najlepsza w wykonaniu Kolegium, a dobra postawa Ryan, kombinacyjne i składne akcje przynosiły kolejne cenne punkty. Dobra gra podopiecznych Krzysztofa Szewczyka, doprowadziła do stanu 36:39 lecz jeleniogórzanki nie były w stanie utrzymać wyniku.
Poznanianki dopiero w końcówce tej ćwiartki przejęły inicjatywę wychodząc znów na ośmio-punktowe prowadzenie.

W kolejnej odsłonie, znów dały o sobie znać Babicka i Ristic, a po ich celnych trafieniach jeleniogórski zespół przegrywał z poznaniankami zaledwie dwoma punktami 54:56. Niestety, powtórzył się scenariusz z poprzedniej kwarty i to Inea przejęła inicjatywę odskakując rywalkom, aż na jedenaście punktów 69:58

AZS Kolegium Karkonoskie nie rezygnowało. Trzeba pochwalić jeleniogórski zespół za zaangażowanie i walkę do ostatnich minut. Niestety było to za mało na poznański zespoł ,a w czwartej kwarcie, mimo uporu i poświęcenia zawodniczki AZS nie były w stanie odwrócić losów spotkania.

Przy dobrej grze Ryan Coleman, reszta zespołu nie popisała się skutecznością, która w całym spotkaniu wynosiła zaledwie 33%, gdzie rywalki uzyskały 47% skuteczności. Miejmy nadzieję, że zła passa jeelniogórzanek w końcu się skończy, a w meczu z ŁKS-em pokażą kawałek dobrej koszykówki. W zespole AZS Kolegium zagrała długo oczekiwana zawodniczka – Holie Merideth, która w całym spotkaniu zdobyła cztery punkty.

INEA AZS Poznań -Finepharm AZS KK Jelenia Góra 85:71 (26:18, 20:20, 23:20, 16:13)

INEA: Joanna Walich 20, Okeisha Howard 15, Agnieszka Skobel 12, Monika Sibora 11, Natalia Mrozińska 10, Reda Aleliunaite - Jankovska 9, Weronika Idczak 6, Anna Pamuła 2, Agata Rafałowicz 0.

Finepharm: Ryan Coleman 26, Małgorzata Babicka 15, Katarina Ristić 10, Joanna Kędzia 6, Joanna Górzyńska-Szymczak 4, Magdalena Gawrońska 4, Hollie Merideth 4, Magdalena Skorek 2, Agnieszka Kret 0.