Niedziela, 11 kwietnia
Imieniny: Filipa, Leona
Czytających: 5131
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kosmicznie w Oriencie. Finał konkursu dla dzieci niepełnosprawnych

Czwartek, 12 maja 2011, 8:04
Aktualizacja: 8:04
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Kosmicznie w Oriencie. Finał konkursu dla dzieci niepełnosprawnych
Fot. Petr
„Przygody w kosmosie” – oto tytuł X Regionalnego Konkursu Recytatorskiego dla dzieci niepełnosprawnych, którego finał odbył się wczoraj w jeleniogórskim Orient Expressie. W sumie, w potyczkach „na wiersze” wzięło udział 40 uczestników, z których każdy otrzymał nagrodę.

X Regionalny Konkurs Recytatorski dla dzieci niepełnosprawnych, który został zorganizowany przez dyrekcję i pracowników Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze, i który dzisiaj doczekał się swego wielkiego finału w jeleniogórskim Orient Expressie, odbywał się w czterech podstawowych kategoriach: dla dzieci z klas od I do III szkół podstawowych, od IV do VI, z gimnazjum oraz szkół zawodowych; jak również kategorii „dodatkowej” – dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. W sumie, w konkursie wzięło udział aż 40 uczestników z całego regionu Dolnego Śląska, z których najlepsi otrzymali nagrody specjalne, zaś pozostali – dyplomy, upominki i wyróżnienia.

– Tak naprawdę, w X Regionalnym Konkursie Recytatorskim, który odbywał się pod hasłem „Przygody w kosmosie”, zwycięzcą był każdy z uczestników. Ideą imprezy jest bowiem pomoc dzieciom niepełnosprawnym w przezwyciężeniu własnych lęków i ograniczeń, uzmysłowienie każdemu z nich, że mogą robić wszystko, jak choćby występować publicznie bez względu na swoje niepełnosprawności. I robić to dobrze, gdyż tak to właśnie wygląda. Z kolei jeśli chodzi o nagrody i wyróżnienia, które przyznaliśmy wszystkim uczestnikom konkursu, najlepsi z nich pojadą na podobny konkurs do Wałbrzycha, każdy – otrzymał maskotki, dyplomy i upominki – mówił nam Romuald Szpot, dyrektor ZSiPS w Jeleniej Górze. Dzieciom, gratulujemy odwagi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group