Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9780
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koronawirus a podatki

Poniedziałek, 23 marca 2020, 14:49
Aktualizacja: Środa, 25 marca 2020, 12:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Koronawirus a podatki
Fot. Przemek Kaczałko
Prezydent Jeleniej Góry apeluje do przedsiębiorców, aby wstrzymali się z wnioskami o umorzenie podatku.
W związku z nadzwyczajną sytuacją spowodowaną stanem epidemii wprowadzonym na terenie Polski oraz nadzwyczajnymi środkami podejmowanymi w związku ze zwalczeniem epidemii patogenu COVID -19, a także trudnymi do oszacowania w tej chwili skutkami gospodarczymi tego stanu i ich wpływu na zachowanie ciągłości funkcjonowania Miasta Jelenia Góra, uprzejmie informuję, że w mocy pozostaje informacja z dnia 16 marca 2020r. o wstrzymaniu do końca maja 2020 r., wszystkich czynności egzekucyjnych dotyczących przekroczenia terminu wpłaty z tytułu podatku od nieruchomości – osoby prawne , osoby fizyczne, podatku rolnego – osoby prawne osoby fizyczne, podatku leśnego – osoby prawne, osoby fizyczne oraz podatku od środków transportu – osoby prawne, osoby fizyczne, za okres marca, kwietnia i maja 2020 r. - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Jeleniej Góry.
Informuję także, że w tym okresie nie będą naliczane odsetki ustawowe z tytułu nieterminowej wpłaty jak wyżej, także Urząd Miasta Jelenia Góra nie będzie wysyłał upomnień z tego tytułu. Równocześnie oczekujemy na stosowne zmiany w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych, podatku rolnym oraz w Ordynacji podatkowej, dającym Prezydentowi Miasta możliwość podejmowania szybkich decyzji w tym zakresie - kontynuuje włodarz miasta.
Niezależnie od tego, w tym momencie w Urzędzie Miasta Jelenia Góra trwają prace nad systemem wsparcia osób prawnych i osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, która ze względu na okoliczności została zawieszona. O wypracowanych zasadach postępowania i współpracy w tym zakresie będą Państwo informowani na bieżąco - zapewnia Jerzy Łużniak.
W związku z powyższym proszę o wstrzymanie się od składania wniosków o umorzenie podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego, podatku od środków transportu do czasu ogłoszenia programu wsparcia dla przedsiębiorców - apeluje J. Łużniak.

Twoja reakcja na artykuł?

8
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
17%
Nudzi
1
8%
Smuci
1
8%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
405
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group