Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 6910
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Korekta autobusowych cen biletów z Piechowic

Czwartek, 4 lutego 2021, 7:00
Autor: WAC
Piechowice: Korekta autobusowych cen biletów z Piechowic
Fot. Starostwo Powiatowe
Od 1 lutego ruszyła Powiatowa Komunikacja Karkonoska obsługiwana przez PKS Tour Jelenia Góra. Dlaczego przy tej okazji podniesiono ceny biletów z Piechowic do Szklarskiej Poręby? - pyta pan Damian z Piechowic.
Do ostatniej niedzieli mieszkańcy Piechowic za przejazd do Szklarskiej Poręby Górnej (odległość 6 – 8 km) płacili 5 zł - mówi nasz Czytelnik. - Od 1 lutego bilet z Piechowic Dolnych (8 km) kosztuje 8 zł z Piechowic Średnich (7 km) oraz z Górnych (6 km) 7 zł. Jak sprawdziłem jest to jedyna taka znaczna podwyżka w PKS Tour Jelenia Góra w powiecie. Tym samym dlaczego z Piechowic jest teraz taka sama cena biletu 8 zł jak z Jeleniej Góry gdzie trasa ma ok. 25 km? Dla przykładu za przejazd z Jeleniej Góry do Piechowic/Piastowa/Kromnowa/Podgórzyna/Mysłakowic/Janowic Wielkich trzeba zapłacić 4zł. Przejazd z Kowar do Karpacza to także 4 zł. Pociąg KD oraz Polregio z Piechowic do Szklarskiej Poręby kosztuje także 4zł. W związku z tym proszę o pomoc w odpowiedzi dlaczego tak się stało, że w powiecie tylko Piechowice mają podwyżkę cen biletu do Szklarskiej, tym bardziej że jest konkurencja w postaci pociągu do Szklarskiej 4 zł. a np. Kowary, Karpacz nie mają. Czy dotacja rządu na funkcjonowanie komunikacji powiatowej nie dotyczy Piechowic ?

Jak dowiedzieliśmy się w PKS Tour Jelenia Góra - zmiana ceny biletu z Piechowic Dolnych do Szklarskiej Poręby Górnej na 8 zł wynikała z błędów systemu i od dziś (4.02) wprowadzono zmiany.

Bilet na odcinku Piechowice Dolne – Szklarska Poręba kosztuje 4 zł, a w relacji Piechowice Dolne – Jelenia Góra: 3 zł (strefa Jelenia Góra) – informuje Elżbieta Harthatów z PKS Tour. - Z pozostałych sześciu przystanków w Piechowicach do Szklarskiej Poręby cena biletu wynosi 4 zł. Mamy nadzieję, ze powyższe ceny będą zadowalające. Zapraszamy do korzystania z naszych usług - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

29
41%
Cieszy
15
21%
Hahaha
2
3%
Nudzi
1
1%
Smuci
7
10%
Złości
16
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
911
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group