Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 3043
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „KopalniaK”: Mumio, Hrabi oraz …

Wtorek, 11 października 2016, 8:34
Aktualizacja: 8:39
Autor: Org
Wałbrzych: „KopalniaK”: Mumio, Hrabi oraz …
Fot. Organizator
Potyczki damsko–męskie, polityka, społeczeństwo, czyli Pan, Pani, my... sceniczne szaleństwo, oryginalny humor. Już 14, 15, 16 października Ogólnopolska Giełda Kabaretowa „KopalniaK” w Wałbrzychu.

Wojciech "Termos" Tremiszewski, Kabaret Hrabi, Kinoteatr Mumio oraz sześć wyróżnionych kabaretów ubiegających się o: Grand Prix „KopalniaKa”, Nagrodę Publiczności oraz Osobowość Sceniczną: Trzecia Strona Medalu, Inaczej, David Mbeda Ndege, A jak!, BudaPesz, FiFa - RaFa. W jury: Stanisław Szelc (Kabaret Elita), Maciej Półtorak (Piwnica pod Baranami) i Wojciech "Termos" Tremiszewski (byłe Limo, przyjaciel rodziny Owensów w emitowanym przez telewizję Polsat, TV 4 kabaretowym serialu improwizowanym Spadkobiercy).

- 14 października na scenie zaprezentują się kabarety konkursowe, 15 października wystąpi nagrodzony kabaret (Grand Prix) oraz Hrabi, zaś 16 października zobaczymy kabaret nagrodzony przez publiczność oraz Mumio. Wstęp na piątkowy przegląd jest bezpłatny, bilety na pozostałe dni kupicie w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury oraz na e.Bilet.pl – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Mumio to sceniczne szaleństwo – inscenizacyjne, literackie, muzyczne. Kabareciarze są przy tym niezwykle konsekwentni w realizowaniu swojej, oryginalnej wizji humoru. Uwielbiają wszelkie ludzkie potknięcia i niezręczności. Nie wyśmiewają ich jednak, ale podchodzą do nich z czułym zainteresowaniem i prezentują w spektaklach przy pomocy doskonałego warsztatu aktorskiego. Przez kilka lat mogliśmy ich również oglądać w reklamie sieci telefonii komórkowej. W Wałbrzychu zaprezentują program "Welcome Home Boys".

Hrabi tym razem zobaczymy w programie „Tak, że o”. Kabaret o sobie: można naćkać instrumentów muzycznych, scenografii, dymów i świateł, fajerwerkiem brzdęknąć, wąsy dokleić, kostiumy oszałamiające przytaszczyć, a mimo to widzów nie ogłuszyć. „Tak, że o” mami więc prostotą i skromnością. Mniej wydatków, więcej korzyści. A i kabaretowa tradycja w tej formie lepiej się uchowa. Kobieta koń… potrzebujemy do tego kobiety i konia. Ale po co tak zaraz szaleć? Niech to nic nie kosztuje! Do skeczu „Kobieta koń” wystarczy tylko kobieta. Tak, że o.

- Po raz osiemnasty bawimy się na Giełdzie Kabaretowej, pełnoletność trzeba uczcić. Będą: czerwony dywan, szampan, zabawa i prezenty. Zadbamy, aby każdy czuł się wyjątkowo. Spędźcie te kabaretowe wieczory z nami – zaprasza Joanna Kakuba, koordynator Ogólnopolskiej Giełdy Kabaretowej „KopalniaK”.

Trzy dni szaleństwa: 14, 15 i 16 października, godz.18.00. Miejsce: Stara Kopalnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group