Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2685
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Konwój pełen darów serca

Wtorek, 19 grudnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 19 grudnia 2006, 14:45
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Konwój pełen darów serca
Fot. Angelika Grzywacz
Około tysiąca paczek pełnych świątecznych prezentów dostaną uczniowie z miasta i powiatu dzięki piątej już edycji akcji „Zostań z nami świętym Mikołajem”. Bożonarodzeniowe dary trafiły do szkół już od poniedziałkowego poranku.

Konwój mikołajowej kwesty w Jeleniej Górze to już tradycja, o której podtrzymanie starają się straż miejska, policja, straż pożarna, Miejski Zakład Komunikacyjny oraz liczni sponsorzy.
Wszyscy organizują zbiórki słodyczy, zabawek, żywności, zimowej odzieży oraz innych prezentów.

– Paczki trafiły już do wielu szkół – mówi mł. insp. Grzegorz Rybarczyk ze straży miejskiej, pomysłodawca i koordynator kwesty.
Zbiórka żywności i zabawek w dalszym ciągu jeszcze trwa miedzy innymi w Caurefourze, Kauflandzie oraz Tesco. Są tam kontenery, do których mieszkańcy mogą wkładać przeznaczone do zrobienia paczek, swoje dary serca.

Wolontariusze PCK zbierają również pieniądze na ten cel. Duże zaangażowanie wykazali też uczniowie szkół średnich i gimnazjów, którzy za pakowanie towarów zbierają pieniądze.

Poniedziałkowy konwój wystartował z placu Ratuszowego. Za akcję podziękował wszystkim prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski. Jako symboliczny prezent otrzymał od darczyńców bombkę.

Korowód złożony z radiowozów SM, policji i straży pożarnej, autobusu MZK oraz pojazdów sponsorów, ruszył ulicami śródmieścia w kierunku Szkoły Podstawowej nr 7. Tam wyznaczono pierwszy przystanek, a z podarunków ucieszyli się uczniowie „siódemki”.

Później konwój trafił do innych placówek oświaty.
Dzieci nie kryły radości, a wiele z nich nie mogło się doczekać by zobaczyć co jest w środku.
– Bardzo cieszę się, że mikołaj dał nam prezenty – mówi Kasia. Ciekawa jestem,co jest w środku, ale cieszyć się będę i tak, cokolwiek to będzie. A chciałbym dostać laleczkę i słodycze – dodaje.

Poza służbami mundurowymi w kweście swój udział mają też liczni sponsorzy, którzy w tym roku okazali się bardzo szczodrzy. Im, jak również wszystkim, którzy włączyli się do zabawy, dzieci oraz rodzice i dyrekcje szkół bardzo dziękują.
Dla wielu najmłodszych jest to jedyny większy prezent z okazji świąt Bożego Narodzenia. Część paczek trafiła, bowiem, do dzieci z rodzin najuboższych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group