Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5815
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Konwersatorium Karkonoskie po raz piąty w BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 13 października 2015, 8:20
Aktualizacja: 14:52
Autor: Manu
Fot. BWA
W czwartek (15.10) o godz. 18.00 w Biurze Wystaw Artystycznych (przy ul. Długiej 1), w ramach cyklu “Konwersatorium Karkonoskie”, zaplanowane jest piąte spotkanie “Ruchy miejskie, partycypacja społeczna a budowanie społeczeństwa obywatelskiego”. Wprowadzenie do dyskusji i moderacja: Janusz Korzeń. Wstęp wolny.

- Na kolejnym spotkaniu chcemy porozmawiać o ruchach miejskich, ich genezie i ośrodkach, gdzie ich obecność jest już bardzo zauważalna – informuje Janusz Korzeń. – Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy Lecha Merglera, jednego z liderów tego ruchu, jego uczestnika i obserwatora o wprowadzenie do rozmowy na temat tego, czym te ruchy są w jego opinii, jakie wnoszą wartości w rozwój społeczeństwa obywatelskiego i w lepsze współzarządzanie rozwojem miast.

- Spodziewamy się też informacji o dorobku II Kongresu Ruchów Miejskich, który stał się okazją do interesującego przeglądu naszych doświadczeń w tej dziedzinie. I chcemy też przedstawić, jak wyglądają na tym tle jeleniogórskie, obywatelskie inicjatywy na rzecz lepszego wykorzystania zasobów przyrodniczych i technicznych miasta – o co poprosiliśmy Eugeniusza Sosnowicza ze Stowarzyszenia Jeleniogórska Promenada Bobru.

Projekt realizowany ze środków finansowych Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Miasta Jelenia Góra, pod patronatem miesięcznika ODRA oraz czasopisma Karkonosze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~JA 13-10-2015 11:45
Nie Konserwatorium, a konwersatorium ! Boże !!!!!!!!!
~ona 13-10-2015 20:13
Lech Mergler to zdaje się bardzo ciekawa postać. Chyba autorytet w kwestii ruchów miejskich. Ciekawe.
~Simplex 14-10-2015 13:41
Zwulbersowałem się. Ale już poprawiona ta konserwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group