Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8089
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kontrabanda zatrzymana

Wtorek, 10 maja 2022, 13:19
Aktualizacja: 13:24
Autor: SG
Region: Kontrabanda zatrzymana
Fot. Straż Graniczna
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry ujawnili i zatrzymali blisko 1,7 miliona sztuk papierosów, ponad 82 litry spirytusu niewiadomego pochodzenia oraz 65 kilogramów krajanki tytoniowej przygotowanej do sprzedaży. Całość zatrzymanego towaru bez znaków skarbowych akcyzy warta jest ponad 1,3 miliona złotych. Do sprawy zatrzymano także trzech Polaków.

Pogranicznicy w wyniku przeszukania dostawczego busa, pomieszczeń gospodarczych oraz zabudowań mieszkalnych w jednej z miejscowości powiatu dzierżoniowskiego ujawnili blisko 1,7 miliona sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy wartych prawie 1,3 miliona złotych. Zabezpieczono także 82,5 litra spirytusu niewiadomego pochodzenia oraz 65 kilogramów tytoniu do palenia. Zabezpieczono także busa, który wykorzystywany był w przestępczej działalności. Funkcjonariusze ujawnili w jego kabinie 4 komplety tablic rejestracyjnych, a te, które były do niego zamocowane należały do innego pojazdu. Do sprawy zatrzymano przebywających na posesji trzech Polaków.

Mężczyźni w wieku od 33-41 lat przyznali się do zarzutu popełnienia przestępstwa karno-skarbowego polegającego na przechowywaniu, przewożeniu lub przesyłaniu wyrobów akcyzowych bez znaków skarbowych akcyzy. Za popełnienie tego przestępstwa sprawcom grozi wysoka kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności.

To już kolejny sukces funkcjonariuszy Straży Granicznej z jeleniogórskiej placówki. W ostatnich dwóch tygodniach zatrzymali przestępcom towar bez polskich znaków akcyzy o wartości 2,5 miliona złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

10
50%
Cieszy
4
20%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
15%
Złości
2
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group