Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 9394
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kontrabanda zatrzymana

Wtorek, 10 maja 2022, 13:19
Aktualizacja: 13:24
Autor: SG
Region: Kontrabanda zatrzymana
Fot. Straż Graniczna
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry ujawnili i zatrzymali blisko 1,7 miliona sztuk papierosów, ponad 82 litry spirytusu niewiadomego pochodzenia oraz 65 kilogramów krajanki tytoniowej przygotowanej do sprzedaży. Całość zatrzymanego towaru bez znaków skarbowych akcyzy warta jest ponad 1,3 miliona złotych. Do sprawy zatrzymano także trzech Polaków.

Pogranicznicy w wyniku przeszukania dostawczego busa, pomieszczeń gospodarczych oraz zabudowań mieszkalnych w jednej z miejscowości powiatu dzierżoniowskiego ujawnili blisko 1,7 miliona sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy wartych prawie 1,3 miliona złotych. Zabezpieczono także 82,5 litra spirytusu niewiadomego pochodzenia oraz 65 kilogramów tytoniu do palenia. Zabezpieczono także busa, który wykorzystywany był w przestępczej działalności. Funkcjonariusze ujawnili w jego kabinie 4 komplety tablic rejestracyjnych, a te, które były do niego zamocowane należały do innego pojazdu. Do sprawy zatrzymano przebywających na posesji trzech Polaków.

Mężczyźni w wieku od 33-41 lat przyznali się do zarzutu popełnienia przestępstwa karno-skarbowego polegającego na przechowywaniu, przewożeniu lub przesyłaniu wyrobów akcyzowych bez znaków skarbowych akcyzy. Za popełnienie tego przestępstwa sprawcom grozi wysoka kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności.

To już kolejny sukces funkcjonariuszy Straży Granicznej z jeleniogórskiej placówki. W ostatnich dwóch tygodniach zatrzymali przestępcom towar bez polskich znaków akcyzy o wartości 2,5 miliona złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

10
50%
Cieszy
4
20%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
15%
Złości
2
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
580
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
 
Wiadomości z miasta
Spotkanie online 27.05.2024
 
Kilometry
Tunel prawie jak nowy
 
Aktualności
Muzeum Sentymentów bardziej dostępne
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group