Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9291
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Konsolidacja zadłużenia – metoda na wyjście z długów

Wtorek, 28 kwietnia 2020, 18:10
Aktualizacja: Czwartek, 30 kwietnia 2020, 18:33
Autor: ts
Polska: Konsolidacja zadłużenia – metoda na wyjście z długów
Fot. ts
Kredyt konsolidacyjny może realnie pomóc w wyjściu z długów. Jest to kredyt, który zaciągamy, by spłacić nasze inne zobowiązania. Kredyty konsolidacyjne zazwyczaj posiadają niższe raty, co sprawia, że łatwiej jest nam spłacać długi. To skuteczne przerwanie spirali zadłużenia.

Wiele osób, które wpadły w spiralę zadłużenia, nie ma już odwagi podejmować kolejnych kroków w kierunku ustabilizowania zobowiązań. Kolejny kredyt wydaje się jedynie gwoździem do trumny. Nie musi tak jednak być. W takiej sytuacji warto rozważyć konsolidację zadłużenia. Możliwe są dwie opcje – kredyt konsolidacyjny i pożyczka konsolidacyjna. Obydwie mogą przynieść nam ogromne korzyści i pomóc w końcu w wyrwaniu się z pogrążającego nas zadłużenia.

Konsolidacja zadłużenia – jak to właściwie działa?
Jeśli posiadamy wiele zobowiązań finansowych w różnych miejscach, często ciężko jest nam uporać się ze spiralą zadłużenia. Nie możemy przerwać zaciągania kolejnych i kolejnych zobowiązań, gdyż pieniądze z jednego źródła służą nam tylko i wyłącznie na tymczasowe spłacenie poprzedniego długu. W takiej sytuacji często nie mamy żadnej możliwości na poradzenie sobie z tym problemem, gdyż fizycznie brakuje nam środków i możliwości ich zarobienia. Z rozwiązaniem przychodzi jednak kredyt konsolidacyjny. Pozwala on na optymalną spłatę pożyczek, chwilówek i innych długów. Nasze dotychczasowe zobowiązania zostaną spłacone z pieniędzy z nowego kredytu, konsolidacja zadłużenia posiadać będzie jednak znacznie niższe raty i dłuższy okres spłaty. To pozwoli nam na powolne wychodzenie z zadłużenia. Powolne, ale i skuteczne, gdyż raty przeważnie są dostosowane do naszych możliwości finansowych. Jeśli dobrze to przemyślimy, nie doprowadzimy do sytuacji, w której brakuje nam pieniędzy na spłatę zobowiązania i od nowa wpadnięcia w spiralę zadłużenia.

Kredyt konsolidacyjny kontra pożyczka konsolidacyjna – najważniejsze różnice
Kredyt konsolidacyjny udzielany jest przez bank, pożyczka przez wykwalifikowane w tej dziedzinie firmy. W przypadku kredytu musimy liczyć się z weryfikacją BIK, w przypadku pożyczki nie jest to konieczne. W momencie zaciągania kredytu konsolidacyjnego powinniśmy mieć stałe zatrudnienie, które jest udokumentowane i zapewnia nam regularny dochód.

Konsolidacja zadłużenia – gdzie szukać pomocy?
Jeśli decydujemy się na konsolidację zadłużenia, powinniśmy sprawdzić porównywarkę lub ranking kredytów konsolidacyjnych. Da nam to sporą dozę informacji na temat stawek, oprocentowania, prowizji i RRSO. Pomoże to w wybraniu najkorzystniejszej oferty. W internecie możemy trafić na wiele stron, które porównują usługi bankowe, na przykład ranking kont osobistych na domkredytowy.pl. Sprawdzanie rankingów to klucz do jak najniższej kwoty do spłacenia i korzystnych warunków kredytu. W porównywarkach usług bankowych znajdziemy też inne przydatne zestawienia, takie jak najkorzystniejsze lokaty, najlepsze kredyty konsumenckie, czy ranking kont bankowych. Tak wiele informacji możemy znaleźć tutaj – na porównywarce domkredytowy.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
25%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
258
Nigdy
20%
Rzadko
42%
Czasami
24%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group