Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 6297
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Konkurencja na szynach

Sobota, 29 grudnia 2007, 9:15
Aktualizacja: 9:16
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Konkurencja na szynach
Fot. TEJO
Polskie Koleje Państwowe stracą monopol na dolnośląskich torowiskach, a pociągi wrócą na zapomniane trasy. W podróż zabiorą pasażerów Koleje Dolnośląskie. O powstaniu spółki zdecydowali wrocławscy samorządowcy.

Jedną z pierwszych linii obsługiwanych przez nowego przewoźnika będzie trasa Jelenia Góra – Szklarska Poręba – donosi w weekendowym wydaniu Polska Gazeta Wrocławska. Nie wymaga wielu inwestycji i służyłaby głównie turystom – pisze gazeta.

KD mają konkurować ze spółką PKP Przewozy Regionalne. Urząd marszałkowski tłumaczy, że i tak dotuje państwowego przewoźnika i skazuje Dolnoślązaków na ceny i warunki, na które nie ma wpływu. A dzięki spółce Koleje Dolnośląskie ma się okazać, jakie są rzeczywiste koszty działania linii kolejowych w regionie.

Wielkie niewiadome to data odjazdu pierwszego pociągu KD oraz cena biletu. Podobno spółka ma ruszyć już w przyszłym roku. Urząd zainwestuje w spółkę dwa miliony złotych i szybobusy. Poszuka także firmy, która pomoże zorganizować przewozy.

Oprócz trasy Jelenia Góra – Szklarska Poręba, pociągi KD mają obsługiwać linie: Wrocław – Trzebnica, Lubin – Polanica Zdrój, Wałbrzych – Stronie Śląskie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group