Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 13476
Zalogowanych: 60
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Koniec poszukiwań listonosza

Sobota, 9 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 8:22
Autor: Gazeta Wyborcza
Listonosz, który w poniedziałek zniknął z przesyłkami i 25 tysiącami zł, jest za granicą.

- Wiemy, że żyje na pewno i jest w jednym z państw Europy Zachodniej. Dla dobra sprawy nie możemy jednak zdradzać gdzie - informuje kom. Sławomir Masojć, rzecznik legnickiej policji.
W środę policjanci znaleźli w lesie w okolicach Żar mundur listonosza i torbę, w której były pootwierane listy i inne przesyłki. Po gotówce nie było śladu. Policjanci przeszukali też teren wokół miejsca zamieszkania 38-letniego listonosza. W przybudówce obok jego mieszkania w Legnicy znaleźli kilka pootwieranych i niedoręczonych paczek.

Na poczcie listonosz pracował zaledwie od początku tego roku. W poniedziałek o godz. 9 rano w jednym z urzędów pocztowych w Prochowicach pobrał torbę z korespondencją i pieniędzmi na wypłaty emerytur i rent. Miał je rozwieźć w okolicy, ale ślad po nim zaginął.

Policja zakończyła już poszukiwania. Zamierza natomiast wszcząć postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy przez listonosza. - Może sam wróci do Polski za jakiś czas i zgłosi się na policję. Nie zdziwiłbym się - przyznaje kom. Masojć.

Sonda

Puste kościoły, mniej księży... Niedzielne msze raz w miesiącu?

Oddanych
głosów
989
Dobry pomysł
50%
To jest niedopuszczalne
33%
Nie mam zdania
17%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Co zmieni polska bomba atomowa?
Rozmowy Jelonki
Rezonans dla węża domowego już możliwy
 
Kultura
Nowy teledysk Leniwca
 
Aktualności
Ruszyły Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia
 
Aktualności
Spotkanie pełne wspomnień o Jerzym Szmajdzińskim
 
Jelonka wczoraj
Złote rogi nad Kotliną
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group