Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9598
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Koniec poszukiwań listonosza

Sobota, 9 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 8:22
Autor: Gazeta Wyborcza
Listonosz, który w poniedziałek zniknął z przesyłkami i 25 tysiącami zł, jest za granicą.

- Wiemy, że żyje na pewno i jest w jednym z państw Europy Zachodniej. Dla dobra sprawy nie możemy jednak zdradzać gdzie - informuje kom. Sławomir Masojć, rzecznik legnickiej policji.
W środę policjanci znaleźli w lesie w okolicach Żar mundur listonosza i torbę, w której były pootwierane listy i inne przesyłki. Po gotówce nie było śladu. Policjanci przeszukali też teren wokół miejsca zamieszkania 38-letniego listonosza. W przybudówce obok jego mieszkania w Legnicy znaleźli kilka pootwieranych i niedoręczonych paczek.

Na poczcie listonosz pracował zaledwie od początku tego roku. W poniedziałek o godz. 9 rano w jednym z urzędów pocztowych w Prochowicach pobrał torbę z korespondencją i pieniędzmi na wypłaty emerytur i rent. Miał je rozwieźć w okolicy, ale ślad po nim zaginął.

Policja zakończyła już poszukiwania. Zamierza natomiast wszcząć postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy przez listonosza. - Może sam wróci do Polski za jakiś czas i zgłosi się na policję. Nie zdziwiłbym się - przyznaje kom. Masojć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
901
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group