Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 5386
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Koncertowy koniec roku szkolnego – VIDEO

Wtorek, 15 czerwca 2010, 12:25
Aktualizacja: Niedziela, 20 czerwca 2010, 9:26
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Koncertowy koniec roku szkolnego – VIDEO
Fot. MT
Ponad sześćdziesięciu uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha dało w minioną niedzielę w salach Hotelu Europa koncert na zakończenie mijającego roku szkolny prezentując przed publicznością nabyte umiejętności. Dziewczęta i chłopcy zaprosili do wspólnego muzykowania rodziców i gości w myśl hasła „Bawmy się muzyką w każdym wieku”.

Najpierw przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się maluszki z programów wczesno dziecięcych: Niemowlaki w Krainie Dźwięków, Szkraby i Muzyka, Cudowny Świat Muzyki i Dźwiękoludki. W tej grupie znaleźli się uczniowie najmłodsi, od niespełna roku do 6 lat. W tych grupach dzieci uczą się wraz z rodzicami, dlatego i ich na scenie zabraknąć nie mogło.

Podczas występu dzieci wykonały utwory o huśtawce, pajacyku, słoniu, cyrku w sposób wokalny, instrumentalny i ruchowy. Instrumentalnie zostały przedstawione przykłady muzyki klasycznej „Fale Dunaju”, „Tarantella neapolitańska” czy „Wejście Gladiatorów”. W występach dzieci dało się zauważyć dużą swobodę, żywiołowość, a przede wszystkim spontaniczność i otwartość na muzykę.

Na szczególną uwagę zasłużył występ dzieci z grupy Dźwiękludki, podczas którego już niespełna czteroletni uczniowie zaprezentowali utwory na keyboardzie. Elementami tego występu był solfeż w wykonaniu uczniów oraz fantazja, do której została zaangażowana publiczność. Kolejnym punktem koncertu były prezentacje instrumentalne. Pojawiły się wykonania na keyboardzie, gitarze klasycznej, gitarze elektrycznej, gitarze basowej. Najmłodsi uczestnicy tej grupy wkrótce kończą 6 lat, najstarsi to osoby dorosłe.

Szkoła Muzyczna Yamaha jest specjalistą w nauczaniu grupowym i głównie taką formę miały występy na keyboardzie. Zaproszeni goście usłyszeli też solistów, najmłodszy Patryk (siedem lat) wykonał „Moonlight Shadows”, a najstarsza uczennica Iza – „Preludium I C- dur” J. S. Bacha. Ostrzejsze i głośniejsze brzmienia zapewnili uczniowie na gitarach basowych i elektrycznych.

– Przez wszechstronne obcowanie z muzyką prowadzimy naszych uczniów do otwarcia się na różnorodne style i przygotowujemy ich do rzeczowej, samodzielnej oceny każdego rodzaju muzyki. Obok rozwijania umiejętności wykonawczych dużą wagę przywiązujemy do rozwoju słuchu, wspólnego śpiewania, akompaniowania i rytmiki. Szeroki wachlarz utworów daje dużą swobodę w doborze stylistyki – mówi Katarzyna Moskal – Kozak, właścicielka szkoły Yamaha w Jeleniej Górze oraz w Bolesławcu.

Sztandarowe hasło Szkół Muzycznych Yamaha, których liczba w Polsce przekroczyła już 113, to „Bawmy się muzyką w każdym wieku” zostało w pełni zrealizowane podczas zajęć dydaktycznych, a koncert przybliżył zaproszonym gościom efekty tej metody nauczania. Wiadome jest, że przygoda uczniów z muzyką i muzykowaniem dopiero się rozpoczęła.

Niektórzy uczniowie już w wakacje korzystać będą z warsztatów muzycznych, pozostali już w pierwszym tygodniu września wracają do szkoły, aby kontynuować naukę Po prezentacjach artystycznych rozdano dyplomy, podziękowania dla uczniów oraz rodziców za dobrą współpracę i zaangażowanie w rozwój muzyczny dzieci. Do występu ponad 60. uczniów przygotowywali nauczyciele: Dominika Bocheńska, Tadeusz Kozak, Jerzy Sowa, Romuald Kołodziej, Tomasz Trajnowicz, Katarzyna Moskal- Kozak.

obejrzyj video

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group