• Czwartek, 21 lutego 2019
  • Godz. 2:13
  • Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
  • Czytających: 4121
  • Zalogowanych: 9
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Koncertowali na świąteczną nutę w „Jelonku”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 17 grudnia 2011, 9:26
Aktualizacja: 11:11
Autor: RED
Fot. RED
Najpiękniejsze kolędy i świąteczne piosenki zabrzmiały wczoraj w Młodzieżowym Domu Kultury „Jelonek” podczas tradycyjnego koncertu młodych wykonawców.

Żadne ze świąt nie są tak mocno związane z muzyką jak Boże Narodzenie. Melodie kolęd zna chyba każdy. Wczoraj w MDK „Jelonek” można było już poczuć świąteczny nastrój. Wieczór rozpoczął flagowy zespół placówki – Paka Buziaka, którego opiekunem jest Wiesław Kowalewski. Grupa w strojach pastuszków zaprezentowała wiązankę kolęd w ciekawym opracowaniu muzycznym.

Oklaskiwano także Grupę Fletów Prostych przygotowaną przez Sylwię Raban. Wśród wykonawców znaleźli się również uczestnicy pracowni wokalnej MDK, którą opiekuje się Renata Kryńska. Ewa Kobielska, Martyna Dukowicz i Adam Jęczmyk zaprezentowali świąteczne piosenki, a zespół wokalny (Ewa Kobielska, Natalia Droń, Martyna Dukowicz i Adam Jęczmyk) zaśpiewał utwór „Chcę z Tobą spędzić święta”. Gościnnie wystąpiły solistki ze Szkoły Podstawowej nr 13 przygotowane przez Lucjana Hołuba: Joanna Oleksyk i Ewa Pawlik. Każdy z wykonawców dostał od Barbary Kędry, kierowniczki działu imprez MDK, po maskotce reniferku.

Na koniec wszyscy wykonawcy wspólnie kolędowali przy akompaniamencie Macieja Cytarzyńskiego z MDK, który całą imprezę poprowadził. Danuta Sitek, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury „Jelonek” skorzystała z okazji życząc radosnych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2012.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 17-12-2011 20:19
:"flagowy zespół" buhabuhahaahah pozdr dla pani K.
~kwoka 17-12-2011 21:05
Występy,zwłaszcza niektóre były bardzo ciekawe. Szkoda,że niektórzy nie wysilili się,żeby przygotować coś nowego- w zeszłym roku wystąpili z identycznym repertuarem,a mają spore możliwości wokalne i mogliby zaskoczyć czymś nowym...Jestem trochę zawiedziona,mam nadzieję,że za rok nie zobaczę kolejny raz tego samego..
~gośc 17-12-2011 22:37
Dzieciaki od Pani Kryńskiej SUPER ! Młodzi adepci zespołu instrumentalnego super:) Paka Buziaka NUDA ! ten Pan to chyba z nimi nic nie robi ,co rok ten sam prorok.
~ 19-12-2011 23:21
z tego co wiem, Paka Buziaka przygotowywała się na kilka kolędowych koncertów a nie jeden w mdk, więc trudno się dziwić, że część repertuaru, to piosenki przygotowane wcześniej. Poza tym tutaj chodziło o wspólne kolędowanie, a nie popisywanie się kto co nowego zrobił... jak wiadomo, kolędy się nie zmieniają, więc o co Wam ludzie chodzi? Cicha noc zawsze będzie cichą nocą, a jeżeli jest to dla kogoś nuda to w mediach zasypują nas stertą angielskich kolęd,("nowoczesnych") zawsze można sobie posłuchać, a nie iść na występ a potem dziwić się, że kolędy się nie zmieniły... litości
~łoł 20-12-2011 20:09
no fakt , u nich się nie zmieniają.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Są plany, aby zmienić nazwę powiatu jeleniogórskiego na karkonoski. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
305
Tak
21%
Nie
71%
Nie wiem
8%
Głos ulicy
Akcje ratunkowe płatne?  
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra z dnia 20.02.2019 r.  
Miej świadomość
Australopitek – Chodząca "Małpa" – Prehistoria – Odc.2 – Historia na Szybko  
Dialogi Jelonki
Poznajmy sąsiadów przez ich literaturę
Aktualności
Od czwartku rusza „Trójka Górą”  
Aktualności
Waloryzacja rent i emerytur  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group