Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 3340
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Koncertowali na świąteczną nutę w „Jelonku”

Sobota, 17 grudnia 2011, 9:26
Aktualizacja: 11:11
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Koncertowali na świąteczną nutę w „Jelonku”
Fot. RED
Najpiękniejsze kolędy i świąteczne piosenki zabrzmiały wczoraj w Młodzieżowym Domu Kultury „Jelonek” podczas tradycyjnego koncertu młodych wykonawców.

Żadne ze świąt nie są tak mocno związane z muzyką jak Boże Narodzenie. Melodie kolęd zna chyba każdy. Wczoraj w MDK „Jelonek” można było już poczuć świąteczny nastrój. Wieczór rozpoczął flagowy zespół placówki – Paka Buziaka, którego opiekunem jest Wiesław Kowalewski. Grupa w strojach pastuszków zaprezentowała wiązankę kolęd w ciekawym opracowaniu muzycznym.

Oklaskiwano także Grupę Fletów Prostych przygotowaną przez Sylwię Raban. Wśród wykonawców znaleźli się również uczestnicy pracowni wokalnej MDK, którą opiekuje się Renata Kryńska. Ewa Kobielska, Martyna Dukowicz i Adam Jęczmyk zaprezentowali świąteczne piosenki, a zespół wokalny (Ewa Kobielska, Natalia Droń, Martyna Dukowicz i Adam Jęczmyk) zaśpiewał utwór „Chcę z Tobą spędzić święta”. Gościnnie wystąpiły solistki ze Szkoły Podstawowej nr 13 przygotowane przez Lucjana Hołuba: Joanna Oleksyk i Ewa Pawlik. Każdy z wykonawców dostał od Barbary Kędry, kierowniczki działu imprez MDK, po maskotce reniferku.

Na koniec wszyscy wykonawcy wspólnie kolędowali przy akompaniamencie Macieja Cytarzyńskiego z MDK, który całą imprezę poprowadził. Danuta Sitek, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury „Jelonek” skorzystała z okazji życząc radosnych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2012.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group