Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6704
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koncert “Nie depcz mi po piętach” w filharmonii

Poniedziałek, 22 grudnia 2014, 7:57
Aktualizacja: 7:59
Autor: Manu
Jelenia Góra: Koncert “Nie depcz mi po piętach” w filharmonii
Fot. Organizator
30 grudnia (we wtorek) o godz. 19.00 w Sali Koncertowej im. Stefana Strahla Filharmonii Dolnośląskiej rozpocznie się koncert pt. “Nie depcz mi po piętach” w wykonaniu kwartetu waltorniowego z towarzyszeniem jeleniogórskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Dariusza Mikulskiego. Prowadzenie koncertu: Grażyna Wolszczak. Cena biletu: 90 zł.

W programie: Gioacchino Rossini – Uwertura do opery “Włoszka w Algierze”, Robert Schumann – Konzertstück na 4 waltornie i orkiestrę F-dur op. 86, Johann Strauss – Uwertura do opery “Baron cygański”, Polka Tritsch-Tratsch, Polka Pizzicato, “Walc Róże południa” op. 388 oraz Johann Strauss II – Kaiser-Walzer op. 437.

Kwartet waltorniowy zagra w składzie: Stefan de Leval Jezierski, Maciej Baranowski, Grzegorz Curyła i Aleksander Pokrywka.

Dariusz Mikulski – dyrygent i waltornista, w latach 2005-2010 dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, Konsultant artystyczny Thailand Philharmonic Orchestra, adiunkt Akademii Muzycznej w Łodzi. Na stałe mieszkający w Berlinie i Łodzi współpracuje z renomowanymi orkiestrami w Polsce i za granicą. Zaliczyć do nich można: NDR Sinfonieorchester des Norddeutschen Rundfunks, Orchester der Deutschen Oper Berlin, Wiener Kammerorchester, Thailand Philharmonic, Philharmonie der Nationen, Stuttgarter Kammerorchester, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Poznańskiej, Łodzkiej, Filharmonia Bałtycka, Filharmonia w Irkucku, Filharmonia Opolska, Berliner Sinfoniker, Stuttgarter Kammerorchester i innych. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród na konkursach muzycznych – począwszy od ogólnopolskich w Częstochowie, Gdańsku i Łodzi do tak renomowanych jak “Praska Wiosna“, “Peter-Damm Wettbewerb“, “Internationalen Hornwettbewerbs in Toulon“, “Internationalen Instrumentalwettbewerb Marktneunkirchen”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group