Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3193
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Koncert muzyki filmowej w Pałacu Pakoszów

Środa, 31 lipca 2013, 6:51
Aktualizacja: 6:53
Autor: Manu
Region: Koncert muzyki filmowej w Pałacu Pakoszów
Fot. Mea
W sobotę (3 sierpnia) w scenerii dziedzińca Pałacu Pakoszów odbędzie się o godz. 18.00 letni koncert poświęcony twórczości mistrzów kanonu muzyki filmowej. W programie znajdą się najbardziej znane melodie z dużego ekranu.

W letni wieczór zagra Opus International - kameralna formacja pod batutą Janusza Nykiela, doskonałego skrzypka, który współpracuje z Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze jako pierwszy skrzypek.

Od roku 2008 Janusz Nykiel dzieli swoje życie między Austrię, Niemcy i Polskę. Aktywnie współpracuje z radiową orkiestrą Bayerische Rundfunk w Monachium i Deutsches Radio Kammerorchester w Regensburgu, z którą miał zaszczyt wystąpić m. in. w Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie.

Jego najnowszym, zawodowym wyzwaniem jest indywidualna działalność artystyczna pod nazwą „Farma Artystyczna”, w ramach której uprawia kameralistykę i zainicjował powstanie OPUS International Festival Orchestra.

Podczas sobotniego koncertu orkiestra Opus International wykona kompozycje Jamesa Hornera (autora ścieżek dźwiękowych do dwóch najbardziej dochodowych filmów w historii kina: „Avatar” i „Titanic”, a także „Apollo 13”, „Avatar”, „Chwała”, „Obcy” i „Waleczne Serce”), Ennio Morricone („Dobry, zły i brzydki”, „Frantic”, „Lolita”, „Misja”, „Za garść dolarów”, „Zawodowiec”), Johna Williamsa („Dzień Niepodległości”, „Gwiezdne wojny”, „Indiana Jones”, „Kevin sam w domu”, „Lista Schindlera”, „Szeregowiec Ryan”, „Szczęki”, „Tańczący z wilkami”) oraz Hansa Zimmera („Cienka czerwona linia”, „Gladiator”, „Król Lew”, „Książę Egiptu”, „Lepiej być nie może”, „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”, „Rain Man”, „Sherlock Holmes”, „Żona pastora”).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group