Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7874
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koncert finałowy II Festiwalu Muzyki XX wieku

Piątek, 13 listopada 2015, 7:31
Aktualizacja: 7:33
Autor: Manu
Jelenia Góra: Koncert finałowy II Festiwalu Muzyki XX wieku
Fot. Archiwum Filharmonii
20 listopada (w piątek) o godz. 19.00 w sali koncertowej im. Stefana Strahla jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej, w ramach II Festiwalu Muzyki XX wieku, będzie miał miejsce koncert finałowy w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Tomasza Bugaja. Przy fortepianie zasiądzie Anna Górecka. Cena biletu: 30 zł.

W programie koncertu: Henryk Mikołaj Górecki – “Koncert klawesynowy w wersji na fortepian” i “Trzy utwory w dawnym stylu”, Mikołaj Górecki – “Capriccio na fortepian i orkiestrę smyczkową”, Maurice Ravel – “Pavana dla zmarłej infantki” i “Rapsodia hiszpańska”.

Anna Górecka jest córką Henryka Mikołaja Góreckiego. W roku 1991 ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego. Następnie zdała z najwyższą punktacją do klasy prof. Wiktora Mierżanowa w Hochschule für Musik w Trossingen na studia podyplomowe. Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Senigallii (1982), Międzynarodowego Konkursu im. Johannesa Brahmsa w Hamburgu (1992) oraz XXV Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki oraz Deutscher Akademischer Austauschdienst.

Koncert dofinansowano z Budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group