Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9992
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koncert Dyplomantów

Sobota, 2 czerwca 2018, 8:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 czerwca 2018, 7:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Koncert Dyplomantów
Fot. Przemek Kaczałko
W sali koncertowej im. Stefana Strahla odbył się wczoraj (1.06) Koncert Dyplomantów drugiego stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze. Jak podkreślali organizatorzy, grupa 12 młodych ludzi wykazała się wytrwałością i talentem, a teraz wkraczają w świat dojrzałości muzycznej.
- Jak co roku, nasza młodzież prezentuje się na zakończenie drugiego stopnia edukacji. To taka matura muzyczna - powiedziała Irena Maciejewska, dyrektor PSM I i II st.

Aby zdobyć zawód muzyka, potrzebne jest 17 lat edukacji. Najpierw młodzi ludzie odbyli 12 lat szkoły muzycznej, a przed częścią z nich 5 lat na studiach.

- Nigdy tak nie jest, że wszyscy wybierają kierunek muzyczny, ale jeżeli chcą zdobyć tytuł magistra muzyki, muszą od razu kontynuować naukę w Akademii Muzycznej - podkreśliła dyrektorka.

Tradycyjnie, zakończenie pewnego etapu edukacji to moment radosny, ale i wzruszający.

- Wzruszają się rodzice, babcie i dziadkowie. Inwestycje w dzieci owocują w przyszłości. Nasza młodzież jest bardzo wrażliwa i radzi sobie w różnych zawodach. Są bardzo kreatywni, lepiej zorganizowani - szkoła muzyczna daje wszechstronny rozwój osobowości - podkreśliła Irena Maciejewska.

Koncert odbył się symbolicznie w Dniu Dziecka, bowiem absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej wkraczają teraz w dorosłość muzyczną.

W roku szkolnym 2017/2018 muzyczny egzamin dojrzałości zdali: Justyna Wojtarowicz (fortepian), Michał Starak (akordeon), Wojciech Kowal (akordeon), Mateusz Wójcik (akordeon), Dagmara Ceglińska (wiolonczela), Mikołaj Marciniak (klarnet), Magdalena Latoch (róg), Katarzyna Dowgiałło (saksofon), a także Monika Brzezińska, Justyna Dąbrowska, Joanna Faryno i Gabriela Piętka (śpiew).

Koncert poprowadziła Dominika Łukasiewicz, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im S. Moniuszki w Jeleniej Górze. Występ uświetniła także Szkolna Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją S. Kupczaka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group