Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10033
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Kompleks DCS bez barier

Czwartek, 31 grudnia 2020, 7:02
Autor: TS/WAC
Polana Jakuszycka: Kompleks DCS bez barier
Fot. Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A.
Już za kilka miesięcy sportowcy wyczynowi oraz amatorscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu będą mogli korzystać ze wszystkich atrakcji Dolnośląskiego Centrum Sportu powstającego na Polanie Jakuszyckiej. Ten nowoczesny kompleks obiektów będzie w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych. Dotyczy to zarówno części sportowej jak i hotelowej DCS.

Projektanci Dolnośląskiego Centrum Sportu zadbali, aby było ono kompleksem bez barier architektonicznych. Między innymi dwa poziomy wejścia do obiektu, od strony peronu przystanku kolejowego oraz od strony stadionu narciarskiego połączone będą na zewnątrz ciągami pieszymi oraz pochylniami o parametrach zgodnych z wymaganiami dla niepełnosprawnych. W parkingu podziemnym znajdować się będą miejsca postojowe dla niepełnosprawnych w bezpośredniej bliskości wejścia głównego, dostępnego poprzez pochylnię.

Wszystkie wejścia do poszczególnych pomieszczeń kompleksu w tym siłowni, części gastronomicznej czy też wypożyczalni sprzętu sportowego będą bezprogowe. Piętra obiektu połączone będą pionami komunikacyjnymi z windami osobowymi o parametrach wymaganych dla niepełnosprawnych. Również wszystkie zespoły sanitarne, zarówno ogólnodostępne jak i znajdujące się przy szatniach czy w hotelu turystycznym będą przystosowane do użytku dla niepełnosprawnych.

Inwestycję, której wartość wyniesie 142 miliony złotych realizuje konsorcjum firm PORR SA, Akme Zdzisław Wiśniewski i Elektromontaż Rzeszów SA. Finansowanie prac jest podzielone między Urząd Marszałkowski, Dolnośląski Park Innowacji i Nauki oraz rząd.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group