Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7540
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Komisariaty zmienią swoje oblicze

Piątek, 18 września 2009, 7:49
Aktualizacja: Sobota, 19 września 2009, 8:05
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Komisariaty zmienią swoje oblicze
Fot. rylit
Ponad 354 tys. zł na remont komisariatu w Cieplicach, niemal 550 tys. zł na komisariat w Szklarskiej Porębie oraz 541 tys. zł na nową siedzibę Straży Miejskiej oraz Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jeleniej Górze – takie pieniądze mają zostać przeznaczone na modernizację w ramach projektu unijnego ośmiu gmin.

Teraz projekt czeka na ocenę formalną i merytoryczną. Jeśli przejdzie pozytywnie, pieniądze z dofinansowania z końcem roku trafią na konta komisariatów.

Cieplicki komisariat zostanie zmodernizowany i przebudowany. Ma w nim powstać im. punkt recepcyjny, a sam budynek zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Przy ul. Armii Krajowej przebudowany i zmodernizowany zostanie też obiekt na potrzeby siedziby Straży Miejskiej oraz Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Środki mają pochodzić z funduszy unijnych. Współpraca dolnośląskiej policji z władzami samorządowymi doprowadziła do opracowania koncepcji projektu. Dzięki przychylnej postawie samorządowców miast: Lądek Zdrój, Kudowa Zdrój, Bystrzyca Kłodzka, Nowa Ruda, Polanica Zdrój Kamienna Góra, Lubawka, Szklarska Poręba oraz Jelenia Góra pozwoliła na opracowanie dokumentacji budowlanej, bez której aplikowanie o środki UE nie byłoby możliwe – mówi mł. asp. Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu.

Przygotowanie wniosku rozpoczęło się w już w marcu 2007. Kolejne etapy działania to opracowanie szczegółowej koncepcji projektu oraz wstępnych kosztorysów i budżetu projektu, uzyskanie decyzji Ministra Finansów zapewniającej prefinansowanie dla projektu, podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy KWP we Wrocławiu, a władzami samorządowymi 8 gmin, na mocy której władze samorządowe zobowiązały się do sfinansowania dokumentacji budowlanej.

Szacuje się, że ocena wniosku może potrwać do listopada. W przypadku pozytywnej oceny projektu umowa o dofinansowanie może zostać zawarta na przełomie roku 2009/2010. Realizacja tego projektu planowana jest na lata 2010 - 2012.

Po wspólne pieniądze z projektu „Poprawa standardu infrastruktury bezpieczeństwa, jako element wzmocnienia potencjału turystycznego Dolnego Śląska”, sięga dziewięć dolnośląskich komisariatów, w tym: KMP w Jeleniej Górze - KP w Cieplicach, KP w Szklarskiej Porębie, KPP w Kamiennej Górze, KP w Lubawce, KP w Polanicy Zdroju, KP w Nowej Rudzie, KP w Kudowie Zdroju, KP w Bystrzycy Kłodzkiej oraz KP w Lądku Zdroju. Łączna wartość dofinansowania ma wynieść 10 365 486,68 zł, a cały projekt koordynuje Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group