Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 2628
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Komin do wyburzenia

Czwartek, 6 lutego 2020, 7:00
Aktualizacja: Sobota, 8 lutego 2020, 10:12
Autor: WAC
Mysłakowice: Komin do wyburzenia
Fot. UG Mysłakowice
Nakaz natychmiastowego rozebrania pochylonego komina byłych Zakładów Lniarskich "Orzeł" w Mysłakowicach otrzymał obecny właściciel jego zrujnowanych pozostałości.
Od jakiegoś czasu z niepokojem obserwujemy komin nieczynnego zakładu, który wyraźnie odchylił się od pionu - mówi zastępca wójta gminy Mysłakowice Grzegorz Truchanowicz. - W tej sprawie odebraliśmy też wiele sygnałów od zaniepokojonych i obawiających się o swoje bezpieczeństwo mieszkańców Mysłakowic. Jako, że zabudowania byłego zakładu znajdują się w rejestrze zabytków zwróciliśmy się z pismem o szybką interwencje do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Efektem działań Urzędu Gminy było spotkanie wójta z powiatowym inspektorem nadzoru budowlanego i konserwatorem zabytków. Celem wizji na terenie dawnego „Orła” było sprawdzenie stanu technicznego i stopnia zagrożenia ruin i komina dla otaczających obiektów i pracujących tam ludzi. Po obejściu i obejrzeniu terenu ustalono, że właściciel obiektu będzie musiał w trybie pilnym rozebrać cześć komina, a po konsultacji z konserwatorem zabytków podjąć działania mające na celu uporządkowanie i zabezpieczenie pozostałości po dawnej hali fabrycznej.

Twoja reakcja na artykuł?

12
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
10%
Nudzi
6
13%
Smuci
5
10%
Złości
20
42%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group