Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2048
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejny weekend ze strażą miejską

Poniedziałek, 22 lutego 2016, 15:22
Aktualizacja: 15:26
Autor: SM
Jelenia Góra: Kolejny weekend ze strażą miejską
Fot. SM
W dniach 15–21 lutego strażnicy miejscy z Jeleniej Góry podjęli blisko 500 interwencji – informuje Artur Wilimek, rzecznik SM w Jeleniej Górze.

Wybrane interwencje Straży Miejskiej:

• Ulica Wrocławska - zgłoszenie o wycince drzew. Kontrola strażników wykazała, że wycinający posiada stosowne zezwolenia.
• Ulica Paderewskiego - zgłoszenie o psie przywiązanym do ogrodzenia. Strażnicy wezwali na miejsce pracowników schroniska dla małych zwierząt, którzy zabrali zwierzę.
• Ulica Szewska - zgłoszenie o nieprawidłowym postępowaniu z odpadami po remoncie. Strażnicy przeprowadzili kontrolę. Odpady zostały usunięte i odpowiednio zabezpieczone.
• Ulica Ceglana - zgłoszenie o braku pokrywy na studzience kanalizacyjnej. Strażnicy przekazali informację do firmy „Wodnik". Studzienkę zabezpieczono
• Ulica Poziomkowa - zgłoszenie o wypalaniu traw. Na miejscu okazało się, że wypalana była trzcina wyciągnięta z brzegu stawu. Strażnicy nakazali natychmiastowe zagaszenie.
• Ulica Wojska Polskiego - Strażnicy zauważyli, że środkiem ulicy idzie młody mężczyzna. Nie posiadał przy sobie dokumentów ale podał dane ustne. Podczas rozmowy oświadczył, że uciekł z ośrodka wychowawczego w Wałbrzychu. 17 latek został przewieziony do komisariatu Policji. Tam okazało się, że jest poszukiwany przez wałbrzyską Policję. (więcej na www.strazmiejska.jgnet.pl)
• Ulica Krzywoustego - W kanale, w okolicy elektrowni pływał uwięziony bóbr. Był bardzo płochliwy. Działania strażników miejskich, strażaków i pracowników energetyki nie przyniosły skutku. Pracownicy energetyki uchylili śluzę aby zwierze samo mogło wypłynąć z kanału. Nad ranem strażnicy stwierdzili, że bóbr wydostał się samodzielnie.
• Ulica Sowińskiego - bezdomny został zaatakowany przez młodzież. Na miejscu strażnicy ustalili sprawców zdarzenia. Strażnicy przeprowadzili rozmowę z rodzicami nastolatków. Bezdomny mężczyzna oświadczył, że nie potrzebuje innej pomocy.
• Ulica Wyszyńskiego - w nocy pracownicy ochrony zastali nietrzeźwego mężczyznę w pomieszczeniu z automatami do gier. Mężczyzna został przekazany Straży Miejskiej. Podczas rozmowy strażnicy ustalili, że mężczyzna choruje na cukrzycę i nie pamięta kiedy brał leki. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzna stanowczo odmówił pomocy medycznej. Strażnicy na podstawie telefonu, który przy sobie posiadał ustalili numer telefonu do jego brata. Mężczyzna został przewieziony pod przekazany telefonicznie adres.
• Ulica Grunwaldzka - dwóch nietrzeźwych mężczyzn zakłócało ład i porządek w sklepie i w jego okolicy. Strażnicy wyprowadzili ze sklepu jednego z nich. Po wylegitymowaniu i rozmowie mężczyźni oddalili się.
• Ulica Noskowskiego - zgłoszenie - psy zanieczyszczają klatkę schodową. Strażnicy ukarali właściciela zwierząt.
• Ulica Moniuszki - zgłoszenie o wycince drzew. Strażnicy skontrolowali zezwolenie. Prace wykonywane zgodnie z pozwoleniem.
• Ulica Poznańska - zgłoszenie, że w mieszkaniu po zmarłej przebywa pies. Strażnicy ustalili, że klucze do mieszkania posiadają sąsiedzi. Pies trafił do schroniska dla małych zwierząt.
• Ulica Kiepury - zgłoszenie o dziecku pozostawionym w samochodzie. Po około 10 minutach zgłosiła się matka dziecka. Poinformowała strażników, że udała się tylko do apteki a 11-latka pozostawiła w aucie. Strażnicy pouczyli kobietę o zagrożeniach mogących wyniknąć z takiego postępowania.
• Ulica Wieniawskiego - brak pokrywy studzienki. Strażnicy oznakowali miejsce taśmą ostrzegawczą i przekazali informację do firmy "Wodnik".
• Ulica Konstytucji 3 Maja - po kolizji drogowej z uszkodzonego słupa zwisają znaki drogowe. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Informację przekazano do firmy odpowiedzialnej za oznakowanie.

Strażnicy miejscy ponadto interweniowali 37 razy na zgłoszenia mieszkańców o nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach (blokowanie wjazdu/wyjazdu, parkowanie na zieleni, utrudnianie ruchu), 6 razy na zgłoszenia o osobach zakłócających ład i porządek, 3 razy na zgłoszenia o osobach natarczywie żebrzących a także 10 razy na zgłoszenia o dużym zadymieniu z kominów (kontrole nie wykazały spalania odpadów). Dwie osoby trafiły do policyjnej izby zatrzymań. Strażnicy udali się również 9 razy na interwencje dotyczące zwierząt. 8 zgłoszeń dotyczyło spraw porządkowych. Odholowane zostały 3 nieprawidłowo parkujące pojazdy. Strażnicy interweniowali również 15 razy wobec osób bezdomnych (wszystkie odmówiły udzielenia pomocy).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group