Niedziela, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 2193
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolejny weekend ze strażą miejską

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 22 lutego 2016, 15:22
Aktualizacja: 15:26
Autor: SM
Fot. SM
W dniach 15–21 lutego strażnicy miejscy z Jeleniej Góry podjęli blisko 500 interwencji – informuje Artur Wilimek, rzecznik SM w Jeleniej Górze.

Wybrane interwencje Straży Miejskiej:

• Ulica Wrocławska - zgłoszenie o wycince drzew. Kontrola strażników wykazała, że wycinający posiada stosowne zezwolenia.
• Ulica Paderewskiego - zgłoszenie o psie przywiązanym do ogrodzenia. Strażnicy wezwali na miejsce pracowników schroniska dla małych zwierząt, którzy zabrali zwierzę.
• Ulica Szewska - zgłoszenie o nieprawidłowym postępowaniu z odpadami po remoncie. Strażnicy przeprowadzili kontrolę. Odpady zostały usunięte i odpowiednio zabezpieczone.
• Ulica Ceglana - zgłoszenie o braku pokrywy na studzience kanalizacyjnej. Strażnicy przekazali informację do firmy „Wodnik". Studzienkę zabezpieczono
• Ulica Poziomkowa - zgłoszenie o wypalaniu traw. Na miejscu okazało się, że wypalana była trzcina wyciągnięta z brzegu stawu. Strażnicy nakazali natychmiastowe zagaszenie.
• Ulica Wojska Polskiego - Strażnicy zauważyli, że środkiem ulicy idzie młody mężczyzna. Nie posiadał przy sobie dokumentów ale podał dane ustne. Podczas rozmowy oświadczył, że uciekł z ośrodka wychowawczego w Wałbrzychu. 17 latek został przewieziony do komisariatu Policji. Tam okazało się, że jest poszukiwany przez wałbrzyską Policję. (więcej na www.strazmiejska.jgnet.pl)
• Ulica Krzywoustego - W kanale, w okolicy elektrowni pływał uwięziony bóbr. Był bardzo płochliwy. Działania strażników miejskich, strażaków i pracowników energetyki nie przyniosły skutku. Pracownicy energetyki uchylili śluzę aby zwierze samo mogło wypłynąć z kanału. Nad ranem strażnicy stwierdzili, że bóbr wydostał się samodzielnie.
• Ulica Sowińskiego - bezdomny został zaatakowany przez młodzież. Na miejscu strażnicy ustalili sprawców zdarzenia. Strażnicy przeprowadzili rozmowę z rodzicami nastolatków. Bezdomny mężczyzna oświadczył, że nie potrzebuje innej pomocy.
• Ulica Wyszyńskiego - w nocy pracownicy ochrony zastali nietrzeźwego mężczyznę w pomieszczeniu z automatami do gier. Mężczyzna został przekazany Straży Miejskiej. Podczas rozmowy strażnicy ustalili, że mężczyzna choruje na cukrzycę i nie pamięta kiedy brał leki. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzna stanowczo odmówił pomocy medycznej. Strażnicy na podstawie telefonu, który przy sobie posiadał ustalili numer telefonu do jego brata. Mężczyzna został przewieziony pod przekazany telefonicznie adres.
• Ulica Grunwaldzka - dwóch nietrzeźwych mężczyzn zakłócało ład i porządek w sklepie i w jego okolicy. Strażnicy wyprowadzili ze sklepu jednego z nich. Po wylegitymowaniu i rozmowie mężczyźni oddalili się.
• Ulica Noskowskiego - zgłoszenie - psy zanieczyszczają klatkę schodową. Strażnicy ukarali właściciela zwierząt.
• Ulica Moniuszki - zgłoszenie o wycince drzew. Strażnicy skontrolowali zezwolenie. Prace wykonywane zgodnie z pozwoleniem.
• Ulica Poznańska - zgłoszenie, że w mieszkaniu po zmarłej przebywa pies. Strażnicy ustalili, że klucze do mieszkania posiadają sąsiedzi. Pies trafił do schroniska dla małych zwierząt.
• Ulica Kiepury - zgłoszenie o dziecku pozostawionym w samochodzie. Po około 10 minutach zgłosiła się matka dziecka. Poinformowała strażników, że udała się tylko do apteki a 11-latka pozostawiła w aucie. Strażnicy pouczyli kobietę o zagrożeniach mogących wyniknąć z takiego postępowania.
• Ulica Wieniawskiego - brak pokrywy studzienki. Strażnicy oznakowali miejsce taśmą ostrzegawczą i przekazali informację do firmy "Wodnik".
• Ulica Konstytucji 3 Maja - po kolizji drogowej z uszkodzonego słupa zwisają znaki drogowe. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Informację przekazano do firmy odpowiedzialnej za oznakowanie.

Strażnicy miejscy ponadto interweniowali 37 razy na zgłoszenia mieszkańców o nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach (blokowanie wjazdu/wyjazdu, parkowanie na zieleni, utrudnianie ruchu), 6 razy na zgłoszenia o osobach zakłócających ład i porządek, 3 razy na zgłoszenia o osobach natarczywie żebrzących a także 10 razy na zgłoszenia o dużym zadymieniu z kominów (kontrole nie wykazały spalania odpadów). Dwie osoby trafiły do policyjnej izby zatrzymań. Strażnicy udali się również 9 razy na interwencje dotyczące zwierząt. 8 zgłoszeń dotyczyło spraw porządkowych. Odholowane zostały 3 nieprawidłowo parkujące pojazdy. Strażnicy interweniowali również 15 razy wobec osób bezdomnych (wszystkie odmówiły udzielenia pomocy).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~zaboberek 22-02-2016 15:54
"...trzcina wyciągnięta z brzegu stawu."Czy ta trzcina wpadła do stawu sama,czy też ktoś ja tam wepchnął?
~Srogość 22-02-2016 17:05
"głoszenie o dziecku pozostawionym w samochodzie. Po około 10 minutach zgłosiła się matka dziecka. Poinformowała strażników, że udała się tylko do apteki a 11-latka pozostawiła w aucie. Strażnicy pouczyli kobietę o zagrożeniach mogących wyniknąć z takiego postępowania." Czyli 11 latek nie może siedzieć sam w aucie?Zgłaszający musiał mieć fantazję :)
~xrz 22-02-2016 18:02
Dajcie już spokój z tą niepotrzebną SM!!!
~klientka 22-02-2016 18:13
Niech Straż Miejska weźmie się za te natrętne, nietrzeźwe gnidy, żebrzące pod Kauflandem, i Tesco. Są namolni, często natarczywi, a bywa, że agresywni, szczególnie w stosunku do samotnych kobiet.
~II sort 22-02-2016 18:34
Klientka ma rację czują się tam jak u siebie. Co do SM, to (w/g opisu Jej działalności j.w.) należy się dzielnym strażnikom niebagatelna podwyżka! Widmo likwidacji daje pozytywne rezultaty!
~xs 22-02-2016 18:40
a co to nikt nie pisze ,,nieroby,zlikwidować a budynek po nich spalić i rozebrać"straż miejska jest potrzebna tylko zarobkowa forma ich pracy(czyt fotoradarowa) jest do bani,jest tyle drobnych a uciążliwych społecznie rzeczy które mogą i powinni robić odciążając prace policji
~oreo 22-02-2016 18:40
Te całe g...no już niedługo spadnie na policję.
~ 22-02-2016 19:52
Około 70 interwencji na dobę (średnio) przy 50-oosobowym zatrudnieniu-no szału nie ma ...
~do II sort 22-02-2016 19:52
a gdzie wyczytałeś ze ich likwidują Nie czytasz ze zrozumieniem jelonkowych niusów czy umyślnie piszesz bzdury?
~ 22-02-2016 20:44
Niebywały wyczyn jak na taki stan osobowy, niech się Straż Miejska nie ośmiesza , rozwiązać tą nieprzydatną formację,. 5 policjantów w tygodniu to załatwia skutecznie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~błędne koło 22-02-2016 22:04
Policjani to też bystrzachy !! Dopóki te formacje muszą się tłumaczyć z użycia siły są równie nie przydatne. A jak pokazują media na zachodzie władza jest tak skorumpowana, że uciska swych obywateli niszcząc ich życie, wtłaczając na siłę muzułmanów do miast. Nie długo policja wystąpi przeciwko nam. I błędne koło się zamyka.
~No nie 22-02-2016 23:20
Udowadniają na siłę jacy to oni (sm) potrzebni.
~II sort 23-02-2016 10:14
Do wpisu z 19:52 - widać, że czytasz TYLKO co napiszą w Jelonce, SM w Polsce w wielu miejscowościach albo już nie istnieje, albo będzie zlikwidowane, a tak w ogóle ma mocno na "cenzurowanym"!
~cieplicc 23-02-2016 12:05
Jelonka próbuje nieudolnie zresztą wmówić mieszkańcom że SM jest potrzebna ...moim zdanie potrzebna jak zęby w pewnej tylnej części ciała :)
~Real 23-02-2016 12:11
Nie moja myśl ale dobra. Kto jest w SM? No taki co jest za mądry na ochroniarza, ale za głupi na policjanta. Pieniądze wyrzucone, wyrzucane, w błoto...
~piotr123 23-02-2016 20:52
A jednak trochę robią:)
~crazy SM 24-02-2016 11:32
tak pod siebie najwięcej hahahahah
~ 24-02-2016 20:21
Tak czytam o dokonaniach i nie wiem czy to artykuł prawdziwy czy tak dla jaj ??? Przecież tu powinni w ogólnopolskich wiadomościach pokazać.... Brak słów
~ 24-02-2016 20:26
Aaa i jeszcze zapomnieli dodać że z 500 akcji te byly najbardziej niebezpieczne i przełomowe od tylu lat ciężkich zmagań SM 😁

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group