Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7244
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejny udany koncert promenadowy za nami

Niedziela, 17 lipca 2016, 10:55
Aktualizacja: 11:02
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Kolejny udany koncert promenadowy za nami
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (16.07) w cieplickim Parku Zdrojowym wystąpił Daniel Gałązka z zespołem. Razem z artystą wystąpił też Piotr Brymas – poeta i autor wszystkich tekstów DGZZ. Licznie zgromadzona publiczność mogła posłuchać bardzo zróżnicowanej muzyki: z jednej strony z zacięciem jazzowym, rockowym a z drugiej – ocierającej się o nurt poezji śpiewanej.

- Kiedyś słyszałem pewną historię jak pewna pani zapraszała, kolegę na nasz koncert i ona powiedziała: wiesz to jest taka muzyka trochę smutna i trzeba myśleć. To chyba dobre określenie. Każdy z muzyków DZGG wnosi do naszej muzyki inne style, gatunki. To jest niepodważalną zaletą. Jednak przede wszystkim ważne jest słowo i ważna jest muzyka – mówi Daniel Gałązka.

Na wczorajszym koncercie publiczność mogła delektować się wspaniałą muzyką i pięknymi, poruszającymi tekstami autorstwa Piotra Brymasa. - Piszę na ogół poezję, którą Daniel później wykorzystuje w swoich utworach. To są moje intuicje, o które się potykam i dobrze, że się potykam, bo często to stwarza mi obraz tego co piszę, co chcę napisać. Życie podsuwa mi tematy – mówi.

Współpraca Daniela Gałązki i Piotra Brymasa trwa kilkanaście lat. Zazwyczaj ten pierwszy odnosi się muzycznie do powstałych tekstów. - Ja po prostu znalazłem muzyczny klucz do tekstów Piotra - dorzuca autor muzyki.

Daniel Gałązka zapytany o wrażenia po koncercie odpowiedział, że są bardzo pozytywne. - Kiedyś było tak, że koncerty kameralne najbardziej mi odpowiadały. Dzisiaj jednak lubię grać koncerty plenerowe. Wynika to też z tego, że czuję duże wsparcie kolegów z zespołu. Koncerty promenadowe takie jak np. w Cieplicach rządzą się swoimi prawami, tu ważny jest rytm, żeby ludzie się trochę pokiwali, pobujali, żeby po prostu się dobrze bawili - podkreśla.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group