Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6479
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejny sukces jeleniogórskiego zespołu Agat

Czwartek, 30 października 2014, 7:51
Aktualizacja: 7:52
Autor: Mea
Jelenia Góra: Kolejny sukces jeleniogórskiego zespołu Agat
Fot. Archiwum Zespołu
Drugie miejsce w IX Międzynarodowym Festiwalu Piosenkarzy Dojrzałych – Śpiewający Seniorzy w organizowanym w Bogatyni, zdobył zespół Agat, który działa przy Osiedlowym Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu.

Po sukcesach jeleniogórskich i wrocławskich nadszedł czas na Bogatynię. Podczas festiwalu wystąpili artyści z Niemiec oraz dolnośląskich miejscowości, m.in. z Bolesławca, Gruszkowa, Zgorzelca.

– Zaśpiewałyśmy dwie piosenki „Zaczarowany fortepian” oraz „Wszyscy razem”. Jury obradowało długo, bo aż do godz. 23.00. Spośród 29 wykonawców, zarówno solistów, duetów, jak i zespołów, zajęłyśmy II miejsce w kategorii zespoły. Pierwsze miejsce wywalczył zespół z Bolesławca – mówiła Elżbieta Markowska, wokalistka zespołu Agat.

- Bardzo cieszymy się z kolejnego osiągnięcia. Październik obfitował w wiele festiwali, których byliśmy laureatami – dodała.

Zespół planuje wydanie płyty. – Zbieramy fundusze na ten cel, bo wiele chce nas słuchać również w domu – powiedziała artystka.
Przypomnijmy, że zespół Agat działa od 17. lat. Obecny jego skład to: Halina Gadecka, Alicja Gremza, Bożena Hes-Cesarz, Marta Kornaś, Elżbieta Markowska oraz muzyk Andrzej Augustyniak. W tym składzie występują od sześciu lat. Mają na swoim koncie wiele osiągnięć, m.in. w 2010 r. pierwsze miejsce na Festiwalu Lwowskim oraz w 2013 r. pierwsze miejsce podczas II Dolnośląskiego Przeglądu Chórów Senioralnych i Zespołów Śpiewaczych we Wrocławiu. W październiku tego roku wygrali III Dolnośląski Przegląd Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów zorganizowany z okazji Światowego Dnia Seniora w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Ostatnio wystąpili również na Gali Międzynarodowego Dnia Seniora w sali koncertowej Radia Wrocław.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group