Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 10905
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejny laur dla jeleniogórskiej spółdzielni "Patron"

Poniedziałek, 19 listopada 2012, 10:40
Aktualizacja: 10:42
Autor: UM/Red
Jeleniogórska Spółdzielnia Pracy Socjalnej „Patron” otrzymała tytuł „Przedsiębiorstwa Społecznego Roku” w rankingu renomowanej firmy PWC. Oznacza to nie tylko nagrodę pieniężną (50.000 zł), ale też tzw. „ mentoring biznesowy” – całoroczną obserwację i doradztwo, prowadzone przez specjalistów tej firmy na rzecz „Patrona”. Pomoże to spółdzielni w stabilizacji na rynku pracy i wzroście konkurencyjności.

– To nieduże przedsiębiorstwo, zatrudniające 10 osób, więc pozornie niewiele znaczące na rynku. Ale zatrudniamy osoby, które właściwie poza „Patronem” nie miałyby szansy znaleźć jakiejkolwiek pracy, bo są albo długotrwale bezrobotne, albo bezdomne, albo z różnych innych powodów na rynku pracy nie są konkurencyjne - wyjaśnia pełnomocnik „Patrona”, Bogusław Gałka.

- Dla mnie wartością ogromną jest utrzymywanie świetnych relacji z Towarzystwem św. Brata Alberta – mówi prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. – Spółdzielnia powstała właśnie w oparciu o Towarzystwo, więc ma na celu w niemałym stopniu pomoc ludziom, którzy się tam odnaleźli. Fakt, że potrafiła stworzyć zespół pracowniczy, zdolny do zdobycia Certyfikatu Solidności znakomicie świadczy o pracy organizatorów, a inny – że wygrali dwa przetargi na usługi dla Miasta, m.in. na obsługę targowiska przy ul. Lubańskiej oraz na sprzątanie miejsc parkingowych przy ulicach w obszarze strefy płatnego parkowania. A ponadto zajmują się działalnością szkoleniową, prowadzą tzw. pokoje interwencji kryzysowej, więc ich praca w tej sferze usług jest trudna do przecenienia - wylicza Marcin Zawiła.

Przypomnijmy. Spółdzielnia Socjalna „Patron” została laureatem konkursu „Dolnośląski Przedsiębiorca Społeczny 2011 roku” organizowanego przez Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej. Spółdzielnia została powołana przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Jeleniogórskie oraz Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Terenowy w Jeleniej Górze.

W ramach swojej działalności „Patron” oferuje firmom i osobom prywatnym usługi m.in. w zakresie: prac remontowo-budowlanych, prac stolarskich, napraw bieżących i konserwacji, zagospodarowywanie terenów zieleni, napraw i konserwacji mebli czy demontażu wyrobów zużytych, odzyskiwania surowców z materiałów segregowanych, dozorowania pustostanów i lokali mieszkalnych, rozbiórki i przygotowywanie terenów pod budowę, sprzątanie chodników, ulic, skwerów i placów, sprzątanie basenów, autobusów itp.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Donald Tusk będzie dobrym premierem?

Oddanych
głosów
111
Tak
37%
Nie
50%
Ciężko powiedzieć
10%
Nie interesuję się polityką
4%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 11 grudnia 2023
 
Aktualności
Zrobili animowane pociągi
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group