Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2160
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejne zarzuty

Środa, 14 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 30 grudnia 2005, 15:46
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Były członek zarządu województwa dolnośląskiego Artur Z. oraz była wicedyrektor Centrum Pulmonologii Dziecięcej w Karpaczu Beata B. to kolejne osoby, którym prokuratura postawiła zarzuty związane z prywatyzacją tego szpitala.

Artur Z. z ramienia zarządu województwa pilotował sprawę prywatyzacji karpackiego Centrum. Zdaniem prokuratury działał przy tym niegospodarnie, bo znacznie zaniżył wartość sprzedawanych nieruchomości. Obiekty i grunty wycenione przez rzeczoznawców na ponad 11,7 mln złotych zostały ostatecznie sprzedane za 2,3 mln zł. Artur Z. nie przyznał się do stawianego zarzutu.

Beata B., która była wicedyrektorem CPD i likwidatorem szpitala miała, według prokuratury, także dopuścić się niegospodarności poprzez znacznie zaniżoną wycenę majątku ruchomego, czym spowodowała szkodę na rzecz szpitala w wysokości ponad 1,3 mln złotych. Majątek ten odkupiła od szpitala spółka pracownicza - Centrum Pulmonologii i Alergologii, której Beata B. była wiceprezesem. Prokuratura twierdzi też, że Beata B. utrudniała wspólnie z Arturem Z. przeprowadzenie przetargu na zbycie mienia ruchomego. Trzeci zarzut dotyczy wyłudzenia z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska dotacji w wysokości 100 tys. złotych.
Beata B. nie przyznała się do stawianych zarzutów, odmówiła składania wyjaśnień.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group