Czytających: 14484

Jelenia Góra: Kolejne szlify młodego Śniadka

Niedziela, 14 marca 2021, 7:20
UKS Śniadek Jelenia Góra po raz drugi w tym sezonie był gospodarzem turnieju piłki ręcznej chłopców. W hali przy ul. Złotniczej podopieczni Emilii Wasiucionek podejmowali Chrobrego Żórawina oraz Siódemkę Legnica.

W pierwszym meczu Śniadek podejmował Chrobrego Żórawina, który był faworytem turnieju. Przyjezdni do przerwy wypracowali sobie przewagę 5 bramek, a po zmianie stron powiększyli ją do 8 i mecz zakończył się wynikiem 9:17. W drugim spotkaniu ekipa z Żórawiny zmierzyła się z Siódemką Legnica i podopieczni Bartosza Kubickiego jeszcze łatwiej sobie poradzili wygrywając 22:7. W ostatnim spotkaniu Śniadek podejmował Siódemkę - początek meczu należał do legniczan. W 10. minucie było 3:5, jednak jeleniogórzanie ambitnie walczyli i do przerwy było 8:8. Po zmianie stron od stanu 9:8 zrobiło się 9:11, ale i tym razem Śniadek dzielnie walczył doprowadzając do remisu , a następnie odskakując rywalom. Ostatecznie ekipa Emilii Wasiucionek zwyciężyła 18:15, co było jej drugim zwycięstwem w tym sezonie.

UKS Śniadek Jelenia Góra - UKS Chrobry Żórawina 9:17 (5:10)

Śniadek: Stawiarz - Lipek 4, Przystasz 2, Linkiewicz 2, Jandourek 1, Rachmiel, Sadowski.
Chrobry: Mazurkiewicz - Szumski 4, Tarnowski 3, Wójcik 2, Pawełczyk 2, Dłużeń 2, Matyjas 1, Mitszak 1, Suchecki 1, Zarzycki 1, Biłas, Kozłowski, Jamroży, Tabisz.

UKS Chrobry Żórawina - MSPR Siódemka-Huras Legnica 22:7 (9:1)

Chrobry: Mazurkiewicz - Kozłowski 5, Pawełczyk 5, Tarnowski 3, Mitszak 3, Suchecki 2, Szumski 2, Wójcik 1, Dłużeń 1, Biłas, Matyjas, Jamroży, Tabisz, Zarzycki.
Siódemka: Król - Makar 3, Tomczuk 2, Grabowski 1, Taiwo 1, Stanio, Będzikowski, Rewak, Zemla, Cirka, Werner, Jopkiewicz, Paterek, Zieliński, Nowak.

UKS Śniadek Jelenia Góra - MSPR Siódemka-Huras Legnica 18:15 (8:8)

Śniadek: Stawiarz - Lipek 9, Przystasz 5, Sadowski 2, Linkiewicz 2, Finowski, Rachmiel, Jandourek.
Siódemka: Król - Grabowski 6, Nowak 4, Zieliński 2, Misztal 1, Tomczuk 1, Stanio, Będzikowski, Rewak, Taiwo, Olszowy, M. Jopkiewicz, Paterek, A. Jopkiewicz.