Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 5169
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Kolejne komputery dla rodzin zastępczych

Środa, 23 września 2020, 11:31
Autor: WAC
Powiat: Kolejne komputery dla rodzin zastępczych
Fot. WAC
Wczoraj (22.09) w Starostwie Powiatowym odbyło się przekazanie kolejnym dziesięciu rodzinom zastępczym z powiatu jeleniogórskiego sprzętu komputerowego zakupionego w ramach projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie pandemii COVID-19” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Kwota środków przyznana do tej pory dla powiatu jeleniogórskiego w ramach projektu wynosi 305 605 zł. Z funduszy zakupiono już sprzęt komputerowy i audiowizualny dla 83 rodzin zastępczych (80 laptopów, 67 zestawów: drukarka i słuchawki oraz 3 zestawy: drukarka i kamerka) i dwóch placówek opiekuńczo – wychowawczych (5 laptopów i 5 zestawów: drukarka i słuchawki). Ponadto rodziny zastępcze oraz placówki opiekuńczo - wychowawcze otrzymały środki ochrony osobistej: maseczki, rękawiczki, płyny dezynfekcyjne.

To bardzo ważne wsparcie, potrzebne aby dzieci mogły korzystać z komputerów i Internetu chociażby podczas nauki zdalnej - mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - Mieliśmy już próbkę nauczania zdalnego. Nie wszyscy mieli takie możliwości, dlatego myślę, że w ramach wyrównywania szans jest to bardzo ważne wsparcie. Już złożyliśmy kolejne wnioski, o kolejne środki, będzie to blisko 50 tysięcy złotych na następne zakupy tego typu. W skład zestawu wchodzi laptop, drukarka, kamerka internetowa i słuchawki czyli podstawowy sprzęt, który pozwala być w łączności elektronicznej.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group